Baidens atbalsta Izraēlas versiju par sprādzienu Gazas slimnīcā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Gints Ivuskans/Shutterstock

ASV prezidents Džo Baidens trešdien Izraēlā solidaritātes vizītes gaitā pauda atbalstu Izraēlas versijai, ka trešdienas sprādzienā Gazas joslas slimnīcā vainojami palestīniešu kaujinieki.

"Vakardienas sprādziens Gazas slimnīcā man izraisīja dziļas skumjas un sašutumu. Un balstoties tajā, ko es esmu redzējis, šķiet, ka to izdarīja otra puse, nevis jūs," Telavivā sākot tikšanos ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, sacīja Baidens.

"Mums ir jāpatur prātā, ka "Hamas" nereprezentē visu palestīniešu tautu un grupējums tai ir nesis vienīgi ciešanas."

Kā norādīja ASV prezidents, viņš mudinājis Izraēlas premjeru īstenot pasākumus cilvēku aizsardzībai, "lai palīdzētu palestīniešiem, kas ir nevainīgi un ierauti visa šī vidū".

Baidens arī atzina - viņš ir "lepns, ka apmeklē Izraēlu".

"Es vēlos pateikt Izraēlas tautai - viņu drosme, viņu pašaizliedzība un bezbailība ir iespaidīga," sacīja ASV prezidents.

Izraēlas armija notikušajā vaino palestīniešu kaujinieku grupējuma "Islāma džihāds" izšautu raķeti. Armija paziņoja, ka kaujinieki no kapsētas aiz slimnīcas izšāvuši vairākas raķetes uz Izraēlu, no kurām viena nogāzusies autostāvvietā pie slimnīcas. Trešdienas rītā izplatītos video un fotoattēlos no notikuma vietas redzamas vairākas sadegušas automašīnas autostāvvietā, bet ēkas ap to ir neskartas. Izraēlas armija norādīja, ka nekur citur slimnīcas kompleksā nav postījumu.

Kā norādījusi Izraēlas armija, attēlos nav redzami krāteri, kas parasti paliek pēc gaisa triecieniem, bet redzamas tikai degšanas pēdas.

Izraēlas armija arī publiskoja ierakstu, kurā divi "Hamas" kaujinieki apspriež sprādzienu, un kurā runātāji saka, ka, domājams, tā bija "Islāma džihāds" nenostrādājusi raķete, nevis Izraēlas ieroči.

Izraēlas armija arī apšaubīja "Hamas" kontrolētās Gazas joslas Veselības ministrijas sniegto informāciju par bojāgājušo skaitu un apsūdzēja "Hamas" bojāgājušo skaita fabricēšanā.

Gazas joslas Veselības ministrija apgalvo, ka sprādzienā nogalināti ap 500 cilvēku.

Foto: Raķete trāpa Gazas slimnīcai

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu