Baidens: Izraēla piekrīt ielaist palīdzību Gazas joslā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

"Izraēla piekrita, ka humānā palīdzība var sākt virzīties no Ēģiptes uz Gazu," vizītes laikā Izraēlā sacīja Baidens, piebilstot, ka ASV sadarbojas ar partneriem, lai "kravas automašīnas pēc iespējas ātrāk varētu pārvietoties pāri robežai".

"Lai būtu skaidrs. Ja "Hamās" novirzīs vai nozags palīdzību, tā būs vēlreiz pierādījusi, ka tai nerūp palestīniešu tautas labklājība," sacīja Baidens.

Baidens arī pavēstīja, ka Gazas joslai un Rietumkrastam tiks sniegta papildu humānā palīdzība 100 miljonu ASV dolāru apmērā.

Izraēlas premjerministra biroja paziņojumā teikts, ka Izraēla "nekavēs humānās palīdzības piegādi no Ēģiptes, ja vien tā būs tikai pārtika, ūdens un medikamenti civiliedzīvotājiem Gazas joslas dienvidos".

Taču tā "neļaus sniegt nekādu humāno palīdzību no savas teritorijas Gazas joslai, kamēr netiks atgriezti mūsu ķīlnieki," piebilsts paziņojumā.

Gazas joslā, kas robežojas ar Izraēlu ziemeļos un austrumos un Ēģipti dienvidos, dzīvo aptuveni divi miljoni cilvēku.

Izraēlas armija trešdien atkārtoti aicinājusi evakuēties civiliedzīvotājus Gazas joslas ziemeļos, gatavojoties iespējamam sauszemes uzbrukumam.

Palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās" 7.oktobrī veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlas teritorijā. "Hamās" uzbrukumā Izraēlā noslepkavoti vairāk nekā 1400 cilvēku un aptuveni 4000 ir ievainoti.

Izraēla atbildēja ar pretuguni un ir savilkusi karavīrus un kara tehniku pie Gazas joslas robežas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu