"Kool Latvija" mātesuzņēmums pārņems ap 50 "Latvijas naftas" degvielas uzpildes staciju (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
SIA "Kool Latvija" degvielas uzpildes stacija Augšlīgatnē. Ilustratīvs attēls.
SIA "Kool Latvija" degvielas uzpildes stacija Augšlīgatnē. Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Konkurences padome (KP) atļāvusi SIA "Kool Latvija" mātesuzņēmumam Igaunijas "Aqua Marina" iegādāties un izmantot tiesības pārvaldīt kopumā vairāk nekā 50 SIA "East-West Transit" un SIA "Naples" aktīvus - galvenokārt degvielas uzpildes stacijas, kas strādā ar "Latvijas nafta" zīmolu, informēja KP.

Attiecīgie aktīvi galvenokārt tiks izmantoti degvielas mazumtirdzniecībā.

KP konstatēja, ka apvienošanās negatīvi samazinās konkurenci tikai degvielas mazumtirdzniecības tirgū Rūjienā, tāpēc "Aqua Marina" atteicās no degvielas uzpildes stacijas iegādes šajā pilsētā, un apvienošanās tika atļauta.

"Aqua Marina" un tās saistīto uzņēmumu darbība Latvijas teritorijā ir saistīta ar degvielas mazumtirdzniecību, kā arī ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecību. "Aqua Marina" un tās īpašniekiem pieder Igaunijas uzņēmums "Olerex", kas arī nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību.

Savukārt "East-West Transit" un "Naples" uzņēmumu un to saistīto uzņēmumu saimnieciskā darbība ir saistīta ar degvielas mazumtirdzniecību degvielas uzpildes stacijās, degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecību. Tādējādi apvienošanās dalībnieku darbība pārklājas degvielas mazumtirdzniecības tirgū.

KP lietas izpētes gaitā, izvērtējot konkurences apstākļus ietekmētajos tirgos, secināja, ka šajos tirgos darbojas vairāki konkurenti jeb citas degvielas uzpildes stacijas. Turklāt apvienošanās dalībnieku tirgus daļas šajos tirgos ir mazākas nekā konkurentiem.

Lielākoties vienā autoceļā apvienošanās dalībnieku darbības tieša pārklāšanās nenotiek vai arī pārklāšanās ietekme ir nenozīmīga. Līdz ar to KP secināja, ka apvienošanās neradīs būtiskas sekas lielākajā daļā apskatīto konkrēto tirgu.

"Kool Latvija" valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins iepriekš Igaunijas ziņu aģentūrai BNS norādīja, ka pārņemšanas procesa pirmajā posmā ar zīmolu "Latvijas nafta" šobrīd strādājošās degvielas uzpildes stacijas darbu turpinās ar pašreizējo zīmolu. "Visi esošie "Latvijas naftas" klientu līgumi paliks spēkā un "Kool" pārdošanas komanda personīgi sazināsies ar klientiem, lai garantētu raitu pāreju," viņš sacīja.

Savukārt "Aqua Marina" valdes loceklis Anti Mopels minēja, ka "Latvijas naftas" degvielas uzpildes staciju pārņemšana ir nākamais solis kompānijas ilgtermiņa attīstības plānā, lai izveidotu vadošo degvielas uzpildes tīklu Latvijā.

Jau vēstīts, ka "Olerex" Latvijas degvielas tirgū iegāja 2021.gada augustā, iegādājoties degvielas uzpilde staciju tīklu "Kool Latvija", pēc tam 2022.gadā Igaunijas kompānija pārņēma arī "Gotika auto" un "Metro".

"Kool Latvija" reģistrēta 2016.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,24 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" liecina. "Kool Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 25,86 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 52,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 2,4 reizes - līdz 1,354 miljoniem eiro. "Kool Latvija" vienīgais īpašnieks ir "Aqua Marina".

Savukārt "East-West Transit" reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,261 miljons eiro. "East-West Transit" apgrozījums 2022.gadā bija 128,791 miljons eiro, bet kompānijas zaudējumi sasniedza 698 519 eiro. Uzņēmumam ir divi īpašnieki - 88% pieder Ivo Vasiļevskim, bet 12% - Ringoldam Mencenam.

Tajā pašā laikā "Naples" reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 275 330 eiro un peļņa - 107 139 eiro. Arī šī uzņēmuma kapitālā 88% pieder Vasiļevskim un 12% - Mencenam.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu