"Zemgale"/LBTU hokejisti OHL mačā sagrauj "Mogo"/LSPA

HK "Zemgale/LBTU" hokejisti
HK "Zemgale/LBTU" hokejisti Foto: Facebook/ HK Zemgale/LBTU

Jelgavas "Zemgale"/LBTU trešdien "Optibet" Hokeja līgas (OHL) spēlē pārliecinoši uzvarēja turnīra vicelīderi "Mogo"/LSPA, kamēr citā mačā pie panākuma tika "Kurbads".

Jelgavnieki viesos ar rezultātu 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) pārspēja "Mogo"/LSPA hokejistus.

Pirmajā trešdaļā "Zemgale"/LBTU guva vārtus vairākumā, precīzam esot Kristapam Roķim.

Otrās trešdaļas vidū, vēlreiz realizējot vairākumu, viesu pārsvaru dubultoja Gustavs Millers, bet apmēram pusotru minūti vēlāk 3:0 panāca Mārtiņš Porejs. Nedaudz mazāk kā piecas minūtes līdz trešdaļas beigām ceturtos Jelgavas komandas vārtus guva Renarts Džerods Alksnis.

Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām vienīgos mājinieku vārtus guva Renarts Bērziņš, taču 59.minūtē Artūrs Homjakovs raidīja vēl vienu ripu laukuma saimnieku vārtos, atgūstot "Zemgale"/LBTU četru vārtu pārsvaru.

Citā mačā "Kurbads" viesos ar rezultātu 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) uzvarēja Hokeja skola "Rīga" vienību.

Pēc spēlētām nepilnām 12 minūtēm "Kurbadu" vadībā izvirzīja Artūrs Ozoliņš, taču pirmās trešdaļas pēdējā minūtē rezultātu izlīdzināja Antons Macijevskis. Trīs sekundes līdz pirmā perioda beigām viesiem vienu vārtu pārsvaru atguva Ozoliņš.

Otrajā periodā vairākumu realizēja Artūrs Mickevičs, kamēr noslēdzošajā trešdaļā mājinieku vārtos ripu vēl raidīja Aleksandrs Novikovs.

Uzvarētāju rindās Ozoliņš maču noslēdza ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet četros vārtu guvumos piespēlēja Roberts Jekimovs.

Savukārt Rīgas "Prizma" izbraukumā ar rezultātu 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) piekāpās Tallinas "Panter" hokejistiem.

"Prizma" labā vārtus guva Edijs Brahmanis un Artūrs Apfelbaums, kurš arī tika pie rezultatīvas piespēles pirmajā vārtu guvumā.

Turnīra tabulā pirmās četras vietas aizņem Latvijas komandas. Turnīra līdere ar 18 punktiem desmit mačos ir "Zemgale"/LBTU, seko "Kurbads" ar 13 punktiem deviņās spēlēs, kamēr "Mogo"/LSPA un "Prizma" sakrājušas pa 12 punktiem, bet Hokeja skola "Rīga" ar sešiem punktiem sešās cīņās. atrodas sestajā pozīcijā.

OHL četru apļu pamatturnīrs noslēgsies 28.februārī, bet izslēgšanas spēļu turnīrā tiks noskaidroti OHL un Baltijas čempioni.

OHL izslēgšanas turnīrā iekļūs sešas komandas. Ceturtdaļfināls notiks līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL galveno trofeju norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas "Prizma", Hokeja skola "Rīga", Jelgavas "Zemgale"/LBTU, "Mogo"/LSPA un "Kurbads" no Latvijas, "Kaunas City", Elektrēnu "Airwell-Energija", Viļņas "7BET-Hockey Punks" no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas "Panter".

Arī šajā sezonā Ukrainas pilsoņiem OHL čempionātā netiek piemērots leģionāru jeb ārvalstu hokejistu statuss, bet Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem ir liegts startēt OHL.

Pērn par čempioni kļuva "Zemgale"/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica "Mogo"/LSPA.