Eksperti uzskata, ka "Hamās" izmantojis Ziemeļkorejas ieročus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Prettanku granātmetēji F-7.
Prettanku granātmetēji F-7. Foto: AP/Scanpix

Palestīniešu grupējuma "Hamās" kaujinieki, 7. oktobrī veicot bezprecedenta uzbrukumu Izraēlai, pēc visa spriežot, likuši lietā Ziemeļkorejas ieročus, liecina kaujinieku publicēts video un Izraēlas rīcībā nonākušie kaujinieku ieroči.

Kā vēsta ziņu aģentūra "Associated Press", video analizējuši divi Ziemeļkorejas bruņojuma eksperti.

Līdzās "Associated Press" veiktajai kaujaslaukā iegūto ieroču analīzei un Dienvidkorejas izlūkinformācijai video ir norādes, ka "Hamās" izmantojis rokas prettanku granātmetējus F-7, ko karotāji parasti izmanto pret bruņutransportieriem.

F-7 izmantošana dokumentēta Sīrijā, Irākā, Libānā un Gazas joslā, sacīja konsultāciju uzņēmuma "Bruņojuma izpētes dienests" direktors bruņojuma eksperts N. R. Dženzens-Džonss.

"Ziemeļkoreja ilgstoši atbalsta palestīniešu kaujinieku grupējumus, un Ziemeļkorejas bruņojums jau iepriekš dokumentēts neatļauto piegāžu vidū," sacīja Dženzens-Džonss.

"Hamās" publicējis apmācību attēlus, kuros redzami kaujinieki ar rokas prettanku granātmetējiem. To kaujas galviņās ir zīmīga sarkana svītra, kā arī ir citi dizaina elementi, kas atbilst F-7, norādīja organizācijas "Vieglā bruņojuma pētījumi" vecākais pētnieks Mets Šrēders.

"Nav pārsteigums, ka "Hamās" ir Ziemeļkorejas ieroči," sacīja Šrēders.

Kaujinieku video, ko izvērtējusi "Associated Press", redzams viens kaujinieks ar F-7. Ieroču vidū, ko ieguvusi Izraēla un kas tika demonstrēti žurnālistiem, bija arī ieroči ar zīmīgo sarkano svītru un citiem elementiem, kādi ir F-7.

Dienvidkorejas Apvienotā štābu priekšnieku komiteja brīfingā žurnālistiem otrdien konkrēti identificēja F-7 kā vienu no ieročiem, ko, kā uzskata komiteja, "Hamās" licis lietā uzbrukumā.

Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā ar oficiālās ziņu aģentūras KCNA starpniecību apgalvojumu, ka "Hamās" izmanto tās ieročus, noraidīja kā "nepamatotas un nepatiesas baumas", ko izplata ASV.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu