Atrod gandrīz mēnesi Krāslavā pazudušo māti un meitu. Sieviete ir slimnīcā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vērtēs bāriņtiesas rīcību Krāslavā pazudušās sievietes un bērna lietā
Vērtēs bāriņtiesas rīcību Krāslavā pazudušās sievietes un bērna lietā Foto: Valsts policija

Valsts policijai izdevies atrast oktobra sākumā Krāslavas novadā pazudušo sievieti un viņas trīs gadus veco meitu, sociālo tīklu vietnē "X" informē Valsts policija.

"Meitene sveika un vesela atrodas mājās, sieviete – medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem," vēsta Valsts policija

13. oktobrī policija vēstīja, ka bezvēsts pazudusī Svetlana Ižika kopā ar savu trīsgadīgo meitiņu Karīnu atradās ārpus Latvijas.

VBTAI vadītājas vietniece Valentīna Gorbunova "Lsm.lv" skaidroja, ka iemesli bērna izņemšanai no ģimenes var būt dažādi, viens no tiem arī vecāku veselības stāvoklis.

"Tur ir ļoti daudzi aspekti, kas jāvērtē. Mēs nedzīvojam vairs tajā vidē, tajā režīmā, kur, ja cilvēkam ir kādas īpašas vajadzības, viņš kaut kādā mērā tiek izolēts. Arī cilvēkam ar mentālas dabas problēmām, vecākam, protams, ir tiesības satikt savu bērnu, un tas ir nepieciešams arī bērna attīstībai," teica Gorbunova.

Krāslavas novada Sociālā dienesta darbiniece Robežnieku pagastā, kur dzīvo sievietes vecāki, no plašākiem komentāriem atteicās. Šis pagasts ir pēdējā vieta, kur sieviete un bērns 1.oktobrī redzēti pēdējo reizi.

Lai arī valstī deviņas dienas pazudis trīsgadīgs bērns, komentārus par savu darbu un konkrētu rīcību nesniedz ne Rīgas, ne Daugavpils bāriņtiesas, ne arī Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija, atsaucoties uz datu aizsardzību.

"Neviens no bāriņtiesu darbiniekiem nav arī pie manis vērsies ar lūgumiem vai konsultācijām. Izpaust informāciju par ģimeni bāriņtiesas nedrīkst," norādīja Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes priekšsēdētāja Solveiga Alksne.

Mātes dzīvesvieta deklarēta Daugavpilī, meitenītes - Rīgā. Tieši Rīgas bāriņtiesa, iespējams, būs tā, kuras darbu vērtēs VBTAI.

Inspekcijā norāda, ka tikai pēc konkrētās lietas visu materiālu saņemšanas un izvērtēšanas var sasaukt kopīgu sociālā dienesta, bāriņtiesu un Valsts policijas sanāksmi, lai apspriestu tālāko meklēšanas pasākumu stratēģiju.

"Nezinot atbildes, mēs nevaram pateikt - jāmaina tas, jāmaina šis, vai bāriņtiesa tur un tur nav rīkojusies atbilstoši bērna interesēm. Varbūt ir izdarīts viss iespējamais un viss maksimāli izdarīts, bet ir kaut kādas situācijas, kas kaut kādā brīdī varbūt izgājušas ārpus kādas kontroles robežām vai pieskatīšanas robežām," skaidroja Gorbunova.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu