Deli pārklājis toksisks smogs. Slēgtas skolas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Piektdien, 3. novembrī, Indijas galvaspilsētu Deli pārklājis toksisks smogs, kā dēļ slēgtas skolas.

Katru ziemu Deli cieš no smacējoša smoga, ko rada zemnieku dedzināto lauku dūmi, transportlīdzekļu izplūdes gāzes un rūpnīcu izmeši.

Sabiedrības veselības krīze turpinās jau gadu desmitiem, un pētnieki vaino smogu simtiem tūkstošu priekšlaicīgu nāves gadījumu visā Indijā.

Saskaņā ar monitoringa uzņēmuma "IQAir" datiem bīstamāko daļiņu PM2,5 līmenis piektdien gandrīz 35 reizes pārsniedza Pasaules Veselības organizācijas ieteikto dienas maksimāli pieļaujamo līmeni.

"Ņemot vērā pieaugošo piesārņojuma līmeni, visas valdības un privātās pamatskolas Deli tuvākās divas dienas būs slēgtas," paziņoja galvenais ministrs Arvinds Keidžrivals.

Deli, kas ir viena no lielākajām pilsētām uz planētas, regulāri tiek ierindota arī starp pasaules piesārņotākajām pilsētām.

Redzamais smogs ir apgrūtinājums iedzīvotājiem lielāko gada daļu, bet problēmas maksimums ir rudenī ap hinduistu gaismas svētkiem "Divali".

Šajā laikā desmitiem tūkstošu lauksaimnieku visā Indijas ziemeļu daļā aizdedzina savus laukus, lai attīrītu nesen novāktos rīsu sējumus.

Šī prakse ir viens no galvenajiem iemesliem, kas katru gadu izraisa smoga problēmu Deli, pastiprinot transportlīdzekļu un rūpniecības radīto izmešu ietekmi.

Tā turpinās, neraugoties uz centieniem pārliecināt lauksaimniekus izmantot citas attīrīšanas metodes un draudiem sodīt tos, kas neievēro dedzināšanas aizliegumus.

Smogs sasniedz maksimumu no oktobra līdz februārim, kad aukstāks gaiss aiztur piesārņojuma aizplūšanu, un iedzīvotājiem tiek ieteikts ārā vienmēr nēsāt sejas maskas.

Iestādes regulāri izsludina dažādus plānus piesārņojuma samazināšanai, piemēram, apturot būvdarbus, taču rezultāti ir niecīgi.

Indija enerģijas ražošanā ir ļoti atkarīga no oglēm. Pēdējo septiņu gadu laikā ogļu dedzināšanas radītās emisijas uz vienu iedzīvotāju ir pieaugušas par 29%, un Indija izvairās no politikas, kas paredz pakāpeniski samazināt šī netīrā fosilā kurināmā izmantošanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu