VIDEO ⟩ Pujāts: Lielākajai daļai migrantu Latvijas klimatiskie apstākļi sagādā diskomfortu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Laika apstākļiem kļūstot rudenīgākiem un vēsākiem, nedaudz samazinās migrantu spiediens pie Latvijas-Baltkrievijas robežas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

Viņš pastāstīja, ka aizvadītajā diennaktī VRS amatpersonas novērsušas 56 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu. Tie nav vairs ap 100 cilvēkiem dienā, kā bija vēl nesen, akcentēja Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks atzina, ka lielākā daļa nelegālo migrantu nāk no siltajām zemēm, un Latvijas klimatiskie apstākļi viņiem sagādā diskomfortu.

Arī Baltkrievijas pusei šos migrantus nodrošināt ar siltām drēbēm un segām ir jauns izaicinājums.

Pujāts uzsvēra, ka šis gads ir bijis zīmīgs ar to, ka nelikumīgie robežšķērsotāji no Baltkrievijas kļuvuši agresīvāki, tajā skaitā vairākkārt mēģinot bojāt žogu uz robežas, pretoties un uzbrukt robežsargiem, kā arī nomētāt tos ar akmeņiem.

VRS priekšnieks prognozē, ka, nākot ziemai, migrantu spiediens uz Baltkrievijas robežas turpinās samazināties.

Vienlaikus viņš atzina, ka pēdējās dienās pieaug nelikumīgu robežšķērsošanas gadījumu skaits uz Baltkrievijas-Polijas robežas.

Kā ziņots, kopumā šogad, Baltkrievijai mēģinot destabilizēt situāciju Latvijā, no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 406 cilvēki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu