Foto ⟩ Plānots, ka kursēt sāks jau šogad. Piegādāti pirmie "Rīgas satiksmes" elektroautobusi (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgā nonākuši pirmie "Rīgas satiksmes" jaunie elektroautobusi, kas izgatavoti Polijā.

Foto: Uz Rīgu atvesti pirmie SIA "Rīgas satiksme" elektroautobusi 

Kā iepriekš skaidroja "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa, vispirms tiks veikta autobusu testēšana, izmēģināšana maršrutos, uzlādes pārbaudes un citi tehniskie darbi, pirms jaunie autobusi varēs sākt pārvadāt pasažierus.

Esot plānots, ka jaunie autobusi maršrutos sāks kursēt jau šogad.

Kā ziņots, "Rīgas satiksmes" konkursā par 52 elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi ir uzvarējis uzņēmums "Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.".

Kopējā maksimālā plānotā iepirkuma summa par 52 elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi ir 34,3 miljoni eiro bez PVN. Kopējais līguma termiņš plānots ne ilgāks kā pieci gadi, neskaitot paredzētos garantijas termiņus.

Pirmo 35 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir 23,1 miljoni eiro bez PVN. Elektroautobusi tiks iegādāti projektā "Elektroautobusu iegāde Rīgas valstspilsētai", piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 18,2 miljoni eiro.

Uzņēmuma vērtējumā, iegādājoties elektroautobusus, tiks būtiski mazināta transporta radītā negatīvā ietekme uz vidi Rīgas pilsētā, kā arī uzlabota pārvietošanās kvalitāte un komforts, kas veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, priekšroku dodot sabiedriskajam transportam, veicinot sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu.

Paredzams, ka jaunie elektroautobusi nomainīs novecojušos aptuveni 20 gadus nokalpojušos autobusus.

"Rīgas satiksmes" elektroautobusu iepirkuma pirmajā kārtā interesi piegādāt transportlīdzekļus izrādīja 10 kandidāti. Pēc rūpīgas kandidātu pieteikumu izvērtēšanas nolikumā paredzētajām atlases prasībām otrajai kārtai tika atlasīti pieci pretendenti, no kuriem piedāvājumus iesniedza divi piegādātāji.

"Solaris" ir Polijas uzņēmums un viens no vadošajiem Eiropas autobusu un trolejbusu ražotājiem, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu