FOTO ⟩ Tapusi izrāde "Viens pats mājās Ziemassvētkos" visai ģimenei

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Neapšaubāmi, filma "Viens pats mājās" allaž bijusi viena no populārākajām Ziemassvētku filmām, un tās skatīšanās svētku laikā daudzās mājās kļuvusi par labu tradīciju. Tālab Latvijas teātru aktieri, iedvesmojoties no šīs filmas, izveidojuši jaunu, mūsdienīgu un multimediālu izrādi "Viens pats mājās Ziemassvētkos", kuras darbība risināsies tepat Latvijā.

Pirmizrāde gaidāma jau 13. decembrī Kultūras centrā "Ulbrokas Pērle". Izrādes Latvijas pilsētās būs skatāmas gan 2023.gada decembrī, gan 2024.gada janvārī.

"Stāsta pamatā ir visiem labi zināmā filma, un tomēr itin nemaz nevar apgalvot – esmu redzējis filmu, tātad arī izrādi esmu redzējis. Jo tas tomēr ir gluži jauns stāsts par mums šodien un šeit," saka izrādes režisors un autors Klāvs Knuts Sukurs, piebilstot – līdztekus aizraujošajam stāstam par drosmīga zēna cīņu ar ne visai apsviedīgajiem noziedzniekiem, izrāde rosina līdzpārdzīvojumu un rada īstu svētku noskaņu un Ziemassvētku sajūtu.

Izrāde vēsta par Matīsu, kurš kopā ar saviem šķirtajiem vecākiem apmeklē Ziemas saulgriežu pasākumu Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. Pasākumam beidzoties, Matīsa mamma domā, ka dēls paliks pie tēva, savukārt tētis ir pārliecināts, ka Matīss ir pie mammas. Tā nu Matīss paliek viens ieslēgts spokainajā muzejā. Tiesa, līdz brīdim, kad top skaidrs, ka muzejā viņš gluži nav viens, jo turpat paslēpušies divi par ķekatniekiem pārģērbušies noziedznieki, kuri iekārojuši prāvo naudas summu, kura tikko ziedota muzejam.

Matīss pret ļaundariem uzsāk cīņu, kuras iznākumā viņus sagūsta, lai laimīgi sagaidītu ierodamies savus vecākus un muzeja darbiniekus…

Lomās: Matīss – Krišs Grāvelis, Mētra, kārtīgā Matīsa mamma – Inga Misāne-Grasberga, Muntis, turīgais Matīsa tētis – Gatis Gāga, Krampis, gudrākais no diviem ne visai gudrajiem bandītiem – Varis Klausītājs, Lauznis, otrs gudrākais no diviem ne visai gudrajiem bandītiem – Jānis Jarāns, Visvaldis, viedais muzeja saimnieks – Frīdis.

Izrādi "Viens pats mājās Ziemassvētkos" varēs noskatīties arī Latgales vēstniecībā GORS, Jelgavas Kultūras namā, Babītes Kultūrizglītības centrā, Berģu Kultūras centrā, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", VEF Kultūras pilī, koncertzālē "Cēsis", Jēkabpilī, Krustpils Kultūras centrā, Bauskas Kultūras centrā, Tukuma pilsētas Kultūras namā, Ventspils teātra namā "Jūras vārti", Valmieras Kultūras centrā, kultūras centrā «Siguldas devons", Salaspils Kultūras namā "Rīgava".

Biļetes uz izrādēm var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu