Par 139,3 miljoniem ASV dolāru pārdota Pikaso slavenā glezna "Sieviete ar pulksteni"

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/ Scanpix

Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso glezna "Sieviete ar pulksteni" trešdien, 8. novembrī, izsoļu nama "Sotheby's" rīkotajā vairāksolīšanā Ņujorkā pārdota par 139,3 miljoniem ASV dolāru (130,5 miljoniem eiro), kas ir otrā lielākā summa, kāda jebkad samaksāta par Pikaso darbu.

1932. gadā tapusī glezna ataino vienu no Pikaso kompanjonēm un mūzām, franču mākslinieci Marī Terēzi Valteri.

Pirms izsoles glezna tika novērtēta uz 120 miljoniem dolāru.

Glezna ietilpa mākslas kolekcionāres Emīlijas Fišeres Landauas kolekcijā, kas pēc viņas nāves tiek izsolīta "Sotheby's".

Valtere tika uzskatīta par Pikaso zelta mūzu un attēlota vairākos mākslinieka darbos, tai skaitā gleznā, kas šodien tiks pārdota izsoļu namā "Christie's". Tās cena, domājams, sasniegs 25 līdz 32 miljonus dolāru.

Valtere satika Pikaso 1927. gadā Parīzē, kad mākslinieks vēl bija precējies ar krievu baletdejotāju Olgu Hohlovu. Valtere tobrīd bija tikai 17 gadus veca.

Valtere attēlota arī gleznā "Femme assise pres d'une fenetre (Marie-Therese)", kas 2021. gadā "Christie's" tika izsolīta par 103,4 miljoniem dolāriem. Arī "Sotheby's" 2021. gadā izsolīja vienu Pikaso gleznu ar Valteri. Tā tika pārdota par 103 miljoniem dolāru.

Piecdesmit gadus pēc Pikaso nāves 1973. gadā viņš joprojām ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu pasaules māksliniekiem un bieži tiek dēvēts par dinamisku un radošu ģēniju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu