FOTO UN VIDEO Jelgavas novadā vētras radīto postījumu likvidēšanai izlietoti vairāk nekā 60 000 eiro

LETA
Vētras nodarītie postījumi.
Vētras nodarītie postījumi. Foto: Lita Millere/LETA

Jelgavas novada pašvaldībā, noslēdzoties pabalstu izmaksai, aprēķināti kopējie izdevumi 7. augusta postošās vētras seku likvidēšanai, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Apkopotie dati liecina, ka vētras nodarīto postījumu likvidēšanai kopumā pašvaldība tērējusi 60 663 eiro.

Lielākie postījumi novadā tika konstatēti Vilces un Zaļenieku pagastos, kur negaiss ar stiprām vēja brāzmām, spēcīgām lietusgāzēm un lielgraudu krusu sabojāja privātmājas, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas, kā arī pašvaldības īpašumā esošus infrastruktūras objektus.

Lielākā daļa summas jeb 23 312 eiro iedzīvotājiem izmaksāta vienreizēja pabalsta veidā vētras seku likvidēšanai - īpašuma jumta un logu atjaunošanai. Pabalstu saņēma gan privātmājās, gan divās daudzdzīvokļu ēkās dzīvojošie.

Krīzes pabalstos 10 mājsaimniecībām izmaksāti 15 000 eiro.

Lai nodrošinātu būvniecības atkritumu apsaimniekošanu, bija nepieciešami 13 831 eiro, bet izgāzto un lauzto koku zāģēšanai Vilces pagasta Sila kapos - 3416 eiro.

Savukārt izskalojumu aizbēršanai uz ceļiem "Līči - Pirtnieki - Vecsvirlaukas šoseja" Jaunsvirlaukas pagastā, "Ganību ceļš - Jaunstrautiņi" un "Smēdes - Spartaka iela" Cenu pagastā, kā arī "Zvejnieki-Vanadziņi" un "Apiņi-Cimāles" Līvbērzes pagastā pašvaldība tērējusi 2945 eiro.

Jelgavas novada pašvaldība Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ir iesniegusi finansējuma pieprasījumu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 7.augusta vētras radīto zaudējumu novēršanai.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka augusta sākumā daudzviet Latvijā plosījusies pamatīga vētra, negaiss un lielgraudu krusa. 7. augustā tika izsludināti dažādu pakāpju brīdinājumi.

Video: Vētras postītie labības lauki

Netālu no Augstkalnes, Dzeguzēnos, daudzdzīvokļu ēkai norauts jumts, iekšā dzīvokļos tek ūdens, iedzīvotāji ir bezpalīdzīgi.

Video: Dzeguzēnu iedzīvotāja par vētras postījumiem

Video: Iedzīvotāji par krusas nodarītajiem postījumiem

Video: Iedzīvotāji par krusas postījumiem