Lietuva atņems pilsonību baletdejotājai Ilzei Liepai (8)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas tautas māksliniece, Lielā teātra prīma Ilze Liepa uzstājas sava tēva - leģendārā baletdejotāja Māra Liepas - piemiņai veltītā baleta vakarā Latvijas Nacionālajā operā.
Krievijas tautas māksliniece, Lielā teātra prīma Ilze Liepa uzstājas sava tēva - leģendārā baletdejotāja Māra Liepas - piemiņai veltītā baleta vakarā Latvijas Nacionālajā operā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Lietuvas Iekšlietu ministrija 13. novembrī uzdevusi Migrācijas departamentam sākt procedūru par īpašiem nopelniem piešķirtās Lietuvas pilsonības atņemšanai Krievijas baletdejotājai, latviešu baletdejotāja Māra Liepas meitai Ilzei Liepai, jo viņai izteikusi atbalstu diktatoram Vladimiram Putinam un Krievijas iebrukumam Ukrainā, pirmdien paziņoja ministrija.

"Ilzes Liepas publiskie paziņojumi uzskatāmi par [Lietuvas] valsti diskreditējošiem," norādīja ministrija.

Jau ziņots, ka Migrācijas departaments piektdien lūdza atbildīgās iestādes izvērtēt Liepas izteikumus par karu Ukrainā un Putinu.

Saskaņā ar Pilsonības likumu persona zaudē Lietuvas pilsonību, kas iegūta izņēmuma kārtā, ja tā ar savu rīcību apdraud Lietuvas drošības intereses, publiski pauž atbalstu valstij, kas apdraud Lietuvas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts, to sabiedroto drošības intereses.

Atbilstoši šai likuma normai Lietuvas prezidents Gitans Nausēda nesen atņēma par īpašiem nopelniem piešķirto Lietuvas pilsonību Krievijas daiļslidotājai Margaritai Drobjazko, jo viņa piedalījās Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova sievas daiļslidotājas Tatjanas Navkas rīkotā šovā Sočos.

Lai pieņemtu lēmumu Liepas pilsonības jautājumā, Nausēda gaida dokumentus no Iekšlietu ministrijas un Pilsonības komisijas slēdzienu, aģentūru BNS informēja Lietuvas prezidenta birojā.

Nausēda pirmdien arī aicināja Iekšlietu ministriju pārbaudīt, vai apmēram 800 personas, kurām izņēmuma kārtā piešķirta Lietuvas pilsonība un kuras ir arī citu valstu pilsoņi, nav pārkāpušas pilsonības likumu. Iekšlietu ministrija paziņoja, ka lūgusi Valsts drošības departamentu veikt šo pārbaudi.

Lietuvas sabiedriskā televīzija ziņoja, ka intervijā Krievijas propagandistiskajam "YouTube" kanālam "Empatija Manuči" ("Эмпатия Манучи") Liepa nosodīja Baltijas valstu rīcību un atbalstīja Putina sākto karu Ukrainā.

Baletdejotāja intervijā sacīja, ka viņai neesot šaubu par Putina teikto.

"Man nav nekādu šaubu par to, ko saka mūsu prezidents. Lai gan tieši no otras puses teic, ka mēs esam apstulbināti un ka Kremlis mums ir aizmiglojis smadzenes. Bet tā ir katra cilvēka lieta un katra cilvēka izvēle. Man šķiet, ka tikai tagad mēs visi beidzot lieliski un precīzi saprotam, ka tā ir (..) mūsu dziļāko vērtību konfrontācija. Diemžēl Ukraina ir kļuvusi par maiņas monētu (..), bet mums nav citas izejas," teica Liepa, paskaidrojot, kāpēc viņa atbalsta "īpašo militāro operāciju", kā Krievijas propaganda dēvē iebrukumu Ukrainā.

"Man ir ļoti kauns par tām [Baltijas valstīm] un ļoti skumji. (..) Mēs ļoti labi saprotam, ka diemžēl tauta kļūst par ķīlnieku nelielai cilvēku grupai. Mums ir bezgala paveicies, ka mums ir tāds līderis kā Vladimirs Vladimirovičs Putins, kurš kalpo savai tēvzemei, ir uzticīgs savam pienākumam," jautāta par padomju pieminekļu nojaukšanu un krievu kultūras ierobežošanu Baltijas valstīs, sacīja Liepa.

Māris Liepa ir dzimis Latvijā, taču padomju laikā savu karjeru veidoja galvenokārt Maskavā. Ilze Liepa, kas dzimusi Māra Liepas laulībā ar krievu aktrisi Margaritu Žigunovu, ir Krievijas pilsone. 2000.gadā viņai izņēmuma kārtā tika piešķirta Lietuvas pilsonība par to, ka viņa vairāk nekā desmit gadus dejojusi kopā ar lietuviešu baletdejotāju Petru Skirmantu.

Komentāri (8)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu