Latvijā trīs pašvaldībās konstatēts jaunais Covid-19 paveids "Pirola" (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Trīs Latvijas pašvaldībās notekūdeņu monitorings uzrādījis jauno Covid-19 "Pirola" variantu, aģentūru LETA informēja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtā "Bior".

Kā liecina monitoringa dati, jauns SARS-CoV-2 vīrusa Omikrona varianta paveids JN.1 jeb "Pirola" konstatēts notekūdeņos Saldū, Jūrmalā un Madonā.

Vienlaikus monitoringa vietu skaits, kur konstatēta BA2.86 paveida klātbūtne, kas tika atklāts divas nedēļas iepriekš, ir pieaudzis - tas konstatēts Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Salaspilī, Daugavpilī un Rīgas kreisajā krastā.

Kā liecina monitoringa dati, Latvijā no augusta beigām Covid-19 slimības izplatība un SARS-CoV-2 RNS vīrusa daļiņu skaits notekūdeņos palielinās.

To, kā uzsver "Bior", apstiprina arī Slimību profilakses un kontroles centra monitorings, kas uzrāda Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu stacionāros, kā arī A tipa gripas vīrusa cirkulācijas sākumu un nedaudz pieaugošu gripas izplatības intensitāti.

"Bior" norāda, ka monitoringā regulāri, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, reizi līdz divas reizes nedēļā no 16 Latvijas pašvaldībām tiek ņemti notekūdeņu paraugi un veikta SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtnes un to mutāciju noteikšana un izplatības analīze.

Visi dati tiek iesniegti Slimību profilakses un kontroles centram un citām veselības iestādēm, epidemioloģiskās situācijas izvērtēšanai, savlaicīgu un pamatotu lēmumu pieņemšanai Covid-19 uzraudzībā un kontrolē.

"Bior" ir viens no vadošajiem pētniecības, laboratorisko izmeklējumu un zināšanu pārneses centriem Baltijā. Balstoties uz inovatīvām pētniecības metodēm, institūts rada praktiski pielietojamas zināšanas tādās jomās kā sabiedrības un vides veselība, pārtika, zivsaimniecība un veterinārmedicīna.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu