Pk, 1.12.2023.

"Huligāne krieviete." Igaunijas policija par provokatīvu uzlīmi uz automašīnas piespriež ievērojamu naudas sodu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: Jõhvi politseijaoskond/Facebook

Septembra beigās Jehvi pilsētas policija uz kādas automašīnas aizmugurējā stikla pamanīja uzlīmētu uzrakstu "Huligāne krieviete". Šoferim ar likumpārkāpuma lēmumu piemērots naudas sods 600 eiro apmērā, ziņo "Postimees", atsaucoties uz likumsargu paziņojumu.

"Šādām uzlīmēm ir provokatīvs raksturs, un to mērķis ir šķelt sabiedrību un radīt spriedzi. Krievijas propaganda izmanto šos pašus vēstījumus un simbolus, lai attaisnotu karu Ukrainā. Tāpēc situācijā, kad Krievija izvērš pilna mēroga karu pret Ukrainu, šādu uzlīmju izlikšana ir atbalsta apliecinājums agresorvalstij," norādīja policija.

Policija atzīmēja, ka Igaunijā katram cilvēkam ir tiesības runāt par savu tautību, bet neatkarīgi no tautības uz visiem attiecas vieni un tie paši likumi.

"Tomēr kara kontekstā un zinot šo saukļu fonu, cilvēkiem ir jāsaprot, ka, uzlīmējot šo frāzi uz savas automašīnas loga, viņi provocē citus cilvēkus."

"Policija nopietni reaģē uz jebkāda veida naida kurināšanu un atbalstu agresijai. Mūsu mērķis ir novērst konfliktus, vardarbību un citus noziegumus. Ja persona izplata provokatīvus un Krievijas propagandas ziņojumus, likums un kārtība ļauj mums iejaukties un lūgt viņiem tos noņemt, lai novērstu briesmas," ziņo Jehvi policijas pārvalde.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu