Situācija ir nopietnāka, nekā tika uzskatīts: Somija apsver robežpunktu slēgšanu uz robežas ar Krieviju (5)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Vesa Moilanen/LEHTIKUVA/SIPA/Scanpix

Somijas valdība drošības apsvērumu dēļ ceturtdien uz robežas ar Krieviju varētu slēgt vismaz dažus robežas šķērsošanas punktus, vēsta laikraksts "Helsingin Sanomat", atsaucoties uz avotiem.

Valdība ir saņēmusi operatīvo informāciju, kas liecina, ka situācija uz robežas ir nopietnāka, nekā tika uzskatīts vēl otrdien.

Tad Somijas varasiestādes pirmo reizi minēja iespēju īstenot ierobežojošus pasākumus sakarā ar strauju patvēruma lūdzēju pieplūdumu.

Helsinki uzskata, ka Krievijas robežsargi tīši izlaiž šos cilvēkus caur saviem robežpunktiem uz Somijas robežu, kaut arī agrāk cilvēki, kam nav ieceļošanai Somijā nepieciešamo dokumentu, caur Krievijas punktiem netika izslaisti.

"Pagaidām nav zināms, vai ir plāni slēgt visus, vai tikai daļu šķērsošanas punktu uz austrumu robežas," vēsta "Helsingin Sanomat".

Sagaidāms, ka valdība par ierobežojumiem paziņos jau šodien.

Atbilstoši laikraksta informācijai viens no variantiem bijis noteikt ierobežojumus robežas šķērsošanai uz pilsonības pamata, lai robežu šķērsot varētu tikai Šengenas zonas pilsoņi. Tomēr tas neliegtu patvēruma lūdzējiem pieteikties tam uz robežas.

Ja robežpunkti tiktu slēgti, patvērumu lūgt nebūtu iespējams.

Lēmums tiks pieņemts ceturtdien, norāda "Helsingin Sanomat".

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu