Pk, 1.12.2023.

Ukraina karā nevar atļauties pata situāciju, paziņo Zelenskis

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Presidential Office of Ukraine/picture alliance / SvenSimon-ThePresidentialOfficeU

Ukraina karā nevar atļauties pata situāciju, paziņojis prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Iesaldēts konflikts ir kā snaudošs vulkāns, kas pavisam noteikti pamodīsies. Laika jautājums. Tāpēc mēs nevaram pieļaut it nekādas pata situācijas," tiekoties ar Āfrikas žurnālistiem, sacīja prezidents.

"Ja mēs gribam pabeigt karu, mums tas ir jāpabeidz. Šīs beigas var būt dažādas - kādam tās var patikt, kādam ne. Bet tās ir nepieciešamas," uzsvēra Zelenskis.

"Tām ir jābūt tādām, lai ciestu ļaunums, nevis tikai Ukraina, kam tas ir uzbrucis. Tad tas ir taisnīgi," piebilda prezidents.

Izsakoties par miera formulu, Zelenskis norādīja - ja Krievija izpildīs punktu, kas skar Ukrainas teritoriālās vienotības un ANO Hartas respektēšanu, izvedīs karaspēku no Ukrainas, tad tas būs kara noslēgums.

"Tā vēl nav taisnīguma atjaunošana, jo kaut kas ir jādara ar to, ko viņi šeit ir sastrādājuši. Bet tās pavisam noteikti ir kara beigas," piebilda Zelenskis.

Novembra sākumā publikācijā žurnālā "Economist" Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs stāvokli frontē raksturoja kā pata situāciju.

Zelenskis gan ģenerālim vēlāk iebilda, sakot, ka "tā nav pata situācija", vienlaikus atzīstot, ka situācija frontē ir ļoti sarežģīta.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu