"Karu nejūtam." Leģendārais Bjērndalens pēc pagaidu pārvākšanās uz Baltkrieviju (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ūle Einārs Bjorndālens
Ūle Einārs Bjorndālens Foto: AFP / Scanpix

Leģendārais biatlonists Ūle Einārs Bjērndalens sarunā ar Norvēģijas laikrakstu skaidrojis pārvākšanos uz Baltkrieviju.

49 gadus vecais Bjērndalens un viņa sieva, baltkrieviete Darja Domračeva gredzenus mija 2016. gadā, kad arī piedzima viņu pirmā meita. Pirms trīs mēnešiem abu ģimenē ienāca arī otra meitiņa vārdā Mira.

Tagad slavenie biatlonisti ir pārvākušies uz Domračevas dzimto Baltkrieviju. Bjērndalens saprot, ka šāds lēmums publikai raisa jautājumus, tomēr viņš skaidro, ka uz Baltkrieviju pārcēlies tāpēc, ka sieva pēc dzemdībām vēloties būt sev pazīstamākā vidē.

"Es par to [karu] īpaši nedomāju. Vasarā mums tur [Baltkrievijā] notika dzemdības, pavadījām arī vasaras atvaļinājumu, un mana sieva pēc dzemdībām vēlas sev apkārt mieru. Tāpēc dabīgi, ka esam tur. Redzēsim, kas notiks pēcāk," sacījis Bjērndalens.

Leģendārajam biatlonistam arī tika vaicāts par Krievijas sāktā kara sekām Baltkrievijā. Viņš norādīja, ka, dzīvojot agresorvalsts sabiedrotajā Baltkrievijā, kara klātbūtne neesot jūtama.

"Baltkrievijā mēs karu nejūtam. Pretējā gadījumā mēs šeit neatrastos. Šeit cilvēkus tas [karadarbība] interesē tikpat ļoti kā jebkur citur. Protams, viņi vēlas, lai situācija nomierinātos," norādījis titulētais biatlonists.

Savukārt Domračeva publiskajā vidē jau iepriekš nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā, tomēr viņa uzskata, ka nevajadzētu izolēt sportistus, kuri ir skaidri pauduši savu nostāju pret karu.

Pērn "Instagram" bijusī biatloniste pauda: "Runājot par sportu, es jūtu, ka pret sportistiem, kuri nav sākuši karu un ir pret to, izturas netaisnīgi. Viņi ielikuši sportā visu savu dvēseli un dzīvi. Karā jau tā ir daudz mirušo, kāpēc izpostīt vēl vairāk cilvēku dzīves?"

Norvēģija ir atbalstījusi Ukrainu kā militāri, tā humāni.

Norvēģijas laikraksts publikācijas beigās vēsta, ka Bjērndalenam un Domračevai vairs nav nekādas lomas Ķīnas biatlona izlasē. 2019. gadā viņi kļuva attiecīgi par Ķīnas vīriešu un sieviešu valstsvienības treneriem.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu