Lietuvā Ignalinas AES un piecas skolas saņēmušas viltus spridzināšanas draudus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Lietuvā piektdien saņemti viltus ziņojumi par piecās skolās Telšios it kā ievietotām sprāgstvielām, bet ceturtdien anonīmā telefona zvanā izteikts brīdinājums, ka pie slēgtās Ignalinas atomelektrostacijas (AES) it kā esot izvietotas sprāgstvielas.

Telšu pašvaldībā informēja, ka spridzināšanas draudu vēstules saņēmušas piecas rajona skolas.

Par tām tika ziņots policijai, un tika veikti visi drošības pasākumi: pārbaudītas telpas, teritorijas un videonovērošanas kameras.

Draudi neapstiprinājās, tāpēc mācību process iestādēs netika pārtraukts.

Kā ziņo Lietuvas Policijas departaments, ceturtdienas vakarā ap plkst. 18.22 Policijas Informācijas dienests saņēma ziņojumu, ka Ignalinas AES, iespējams, ir izvietota sprādzienbīstama ierīce.

Tika aktivizēts drošības plāns, un tādā gadījumā uz notikuma vietu parasti ierodas visi speciālie dienesti.

Pārbaudes laikā sprāgstvielas netika atrastas. Apstākļi tiek noskaidroti.

Ignalinas AES ekspluatācija tika pārtraukta 2010. gadā, un tā tiek demontēta. Tās slēgšanas darbiem jāilgst līdz 2038. gadam.

Jau vēstīts, ka oktobra vidū Lietuvas iestādes vairākas dienas pēc kārtas saņēma tūkstošiem e-pasta vēstuļu par skolās, bērnudārzos un citās valsts iestādēs it kā uzstādītiem spridzekļiem.

Par līdzīgu spridzināšanas draudu vēstuļu kampaņu izglītības un citās iestādēs tika ziņots arī Latvijā un Igaunijā.

Saskaņā ar Lietuvas Valsts drošības departamenta sniegto informāciju, visticamāk, tas bija mērķtiecīgs un koordinēts uzbrukums, ko iniciēja naidīgas valdības.

Saskaņā ar izlūkdienestu sniegto informāciju viltus draudu un līdzīgu darbību mērķis bija uzkurināt spriedzi un paniku sabiedrībā, traucēt un destabilizēt valsts iestāžu darbu un vairot neuzticību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu