Pacienta tuviniece nepiekrīt ārstu konsīlija lēmumam un uzbrūk Austrumu slimnīcas ārstei (1)

Ziņa papildināta plkst. 16.41
LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas teritorija.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas teritorija. Foto: Līga Gredzena/LETA

Kāda pacienta tuviniece, nepiekrītot ārstu konsīlija lēmumam par pacienta smadzeņu nāvi, nodarījusi miesas bojājumus Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas ārstei, kura pati ievietota slimnīcā.

Austrumu slimnīcas pārstāve Ilga Namniece aģentūru LETA informēja, ka pacients ārstniecības iestādē tika nogādāts jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Viņam tika turpināti ārstniecības pasākumi un pēc tam veikti visi normatīvajā regulējumā noteiktie diagnostiskie izmeklējumi un ārstu konsīliji, tai skaitā smadzeņu nāves protokola uzsākšanai.

Izrādot agresīvu nepiekrišanu šim ārstu konsīlija lēmumam, pacienta tuvinieces dažādos veidos traucējušas intensīvās terapijas klīnikas darbu, bet galarezultātā viena no viņām uzbrukusi ārstei. Mediķei nodarīti miesas bojājumus un noteikta darba nespēja, bet naktī uz pirmdienu ārstei kļuvis sliktāk un viņa nogādāta slimnīcā.

Gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas ārstniecības un aprūpes personālu vai citiem darbiniekiem, nav retums, bet miesas bojājumu nodarīšana ārstam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju, atzīst Namniece. Uz slimnīcu izsaukti arī Valsts policijas darbinieki.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece aģentūrai LETA norādīja, ka šādos konfliktos vainojama zemā veselībpratība Latvijā, tādēļ cilvēki ir plašāk jāizglīto.

Viņa arī uzskata, ka slimnīcās, īpaši šāda tipa nodaļā kā intensīvā terapija, ir vajadzīgs psihologa atbalsts gan pacientiem, gan ārstiem, un psihologs varētu arī nodrošināt mediācijas procesu.

"Ir laiks sākt domāt par pacientu un ārstu attiecībām, to uzlabošanu, pilnveidošanu un atbalstu abām pusēm," uzsver Aizsilniece.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu