O, 28.11.2023.

VIDEO ⟩ Daudziem "Rīgas satiksmes" autobusiem "notīts" nobraukums. Uzņēmuma komentārs

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Daudziem "Rīgas satiksmes" autobusiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) publiski pieejamā datubāze uzrāda "notītu" nobraukumu, uzzināja raidījums "Bez tabu".

Odometra ietekmēšana konstatējama vecākajiem "Rīgas satiksmes" autobusiem, kas galvaspilsētas ielās brauc jau ap 20 gadu.

Ceļu satiksmes likuma 81. pants nosaka, ka par transportlīdzekļa odometra rādījumu izmainīšanu, palielinot vai samazinot odometra uzskaitīto transportlīdzekļa nobraukumu, piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz divdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — līdz divsimt naudas soda vienībām.

SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane norāda: "Gadās dažādas tehniskas kļūmes, īpaši vecākajiem transportlīdzekļiem. Protams, gadās problēmas arī ar odometriem. Kad odometrs ir jāmaina, tiek uzlikts jauns odometrs, tad parādās šīs atšķirības ar mīnusa zīmi. Tas ir galvenais iemesls.

Izmaiņas var būt arī brīdī, kad tiek sasniegts nobraukums viens miljons kilometru, tad arī citādāk strādā uzskaite, kā dēļ veidojas nesakritība."

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu