Prokrieviskais Fico pārtrauc sakarus ar Slovākijas lielākajiem medijiem (1)

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Slovākijas premjerministrs Roberts Fico pārtraucis "jebkādus sakarus" ar valsts lielākajiem medijiem, apgalvojot, ka tie nesniedz "patiesu, savlaicīgu un visaptverošu" informāciju.

Fico pirmdien paziņoja, ka tiek apturēta "jebkādi sakari" ar televīzijas kanālu "TV Markiza", laikrakstiem "Dennik N" un "SME", kā arī ar portālu "Aktuality".

"Dennik N" galvenais redaktors Matūšs Kostolnijss paziņoja, ka tāda premjera rīcība ir pretrunā ar amatpersonu pienākumu informēt medijus. Vienlaikus viņš atzina, ka Fico ar laikraksta pārstāvjiem nav runājis jau gadiem ilgi, tomēr uzsvēra, ka tagad Fico ir premjerministrs.

Fico iepriekš paziņoja par plānu mediju pārstāvjiem aizliegt ieeju valdības ēkās. Deviņi Eiropas Parlamenta deputāti no Slovākijas lūguši Eiropas Savienības vērtību un caurskatāmības komisārei Verai Jourovai izvērtēt Fico rīcību.

Pret Fico paziņojumu pie valdības ēkas protestē arī studenti.

Fico pārstāvētās partijas "Smer" līderis Ļubošs Blaha apgalvo, ka, piemēram, "TV Markiza" izplata seksuālajām minoritātēm labvēlīgu, rusofobisku un pret kreisajiem vērstu propagandu.

Slovākijas parlaments vēlas aizliegt arī ierasto praksi, kad žurnālisti cenšas notvert politiķus un iegūt no tiem komentārus parlamenta ēkas gaiteņos.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu