Latvija kopā ar Zviedriju oficiāli piesaka kandidatūru 2030. gada ziemas olimpiskajām spēlēm

LETA
Latvijas Olimpiskās komitejas simboli.
Latvijas Olimpiskās komitejas simboli. Foto: Edijs Pālens/LETA

Zviedrijas Olimpiskā komiteja (SOC) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) otrdien piedalījās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) organizētajā attālinātajā sēdē, kuras ietvaros tika pieteikta un prezentēta organizāciju kandidatūru ziemas olimpiskajām spēlēm 2030. gadā, informē LOK.

Zviedrija kā partneri spēļu uzņemšanai uzrunājusi Latviju ar nolūku izmantot Siguldas ledus trasi kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona sacensībām.

Stundu ilgā prezentācijas pasākumā, kurā LOK pārstāvēja ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, Zviedrijas Olimpiskā komiteja iepazīstināja ar vīziju par olimpisko spēļu norisi un LOK kā sadarbības partneri. Tika prezentēts pirmreizējais sporta veidu sadalījums iesaistītajās pašvaldībās un sporta bāzēs.

Neskatoties uz iepriekš minēto, galvenais nosacījums, lai kandidatūras pieteikums tiktu uzskatīts kā pilnvērtīgs un konkurētspējīgs, tas ir jāpapildina ar garantiju no Zviedrijas valdības. Pieteikums jāpapildina ar Zviedrijas valdības garantiju līdz 2024.gada marta beigām.

Kā atzīmēja Lejnieks, zviedriem jāveic savs mājas darbs, savukārt Latvijas pusei kopā ar Siguldas kamaniņu un bobsleja trases uzturētājiem jāstrādā pie finanšu aprēķiniem, lai iespējami precīzi noteiktu, kāds ir nepieciešams ieguldījums, lai trase atbilstu tehniskajām prasībām olimpisko spēļu norisei.

LOK ir saņēmusi Rīgas un Siguldas pašvaldību apstiprinājumus iesaistīties ziemas olimpisko spēļu organizēšanā, kā arī sportistu un līdzjutēju uzņemšanā.

Kā olimpisko spēļu mājvieta paredzēta Stokholma, tāpat sacensības notiktu arī Estešundā, Fālunā, Orē un Sēderteljē.

Iepriekš novembrī par savu kandidatūru oficiāli paziņoja Francija, kas 2030.gada olimpiskās spēles plāno uzņemt Alpu reģionos. Šveice par savas kandidatūras izvirzīšanu lems mēneša beigās, tāpat iespējama arī Soltleiksitijas kandidēšana, taču amerikāņi, visticamāk, izvēlēsies pretendēt uz 2034.spēļu rīkošanu.

SOK Valde var nosaukt neierobežotu skaitu kandidātu, kuri varēs iesniegt savus piedāvājumus līdz februāra beigām un garantijas - līdz marta beigām. Galīgais balsojums plānots jūlijā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu