Pakistāna paziņo, ka visiem afgāņu bēgļiem līdz janvārim ir jāatstāj valsts

LETA
Foto: AFP/SCANPIX

Visiem afgāņu bēgļiem līdz janvārim ir jāatstāj Pakistāna, trešdien paziņojis Pakistānas Beludžistānas provinces informācijas ministrs Džans Ačakzai.

"Visiem bēgļiem būs jāatstāj Pakistāna, jo pilsoņu karš Afganistānā ir beidzies. Pagaidu valdība centīsies līdz janvārim nosūtīt atpakaļ visus nelegālos afgāņu bēgļus," žurnālistiem paziņoja Ačakzai.

Saskaņā ar Pakistānas valdības datiem Pakistānā dzīvo aptuveni 4,4 miljoni afgāņu bēgļu, no kuriem 1,7 miljoni ir bez derīgiem dokumentiem. Daudzi no viņiem ir kara bēgļi, bet citi ir šādu bēgļu atvases.

Ačakzai sacīja, ka tad, kad visi nelegālie migranti tiks izraidīti no valsts, tiks paziņots termiņš, kad pārējiem bēgļiem būs jāatstāj Pakistāna. Ministrs norādīja, ka varasiestādes ir nolēmušas sākt deportācijas procesa otro posmu, kas pēdējā laikā bija palēninājies.

Otrajā posmā tiesībaizsardzības iestādes aizturēs nelegālos bēgļus no visas valsts un sagatavos tos deportācijai.

Izpelnoties Rietumvalstu valdību un cilvēktiesību aizsardzības grupu kritiku, Pakistāna pagājušajā mēnesī paziņoja par masveida nelegālo afgāņu migrantu deportāciju. Novērotāji uzskata, ka izraidīšana ir veids, kā izdarīt spiedienu uz Afganistānas talibu režīmu, lai tas vērstos pret kaujiniekiem, kas bāzējas pie Afganistānas robežas ar Pakistānu.

Starp abām kaimiņvalstīm ir arī citas dziļi iesakņojušās nesaskaņas. Dažas Pakistānas amatpersonas, tai skaitā valdības pārstāvji, Pakistānas ekonomiskajās problēmās vaino afgāņus, kas valstī uzturējušies gadu desmitiem.

Saskaņā ar iestāžu datiem līdz šim valsti ir pametuši aptuveni 351 044 afgāņu bēgļi. Otrdien robežu ar kaimiņvalsti šķērsoja aptuveni 1002 afgāņu bēgļi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu