FOTO ⟩ Valsts prezidents: Krievija izmanto badu kā ieroci

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklē Ukrainu
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklē Ukrainu Foto: Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Krievija izmanto badu kā ieroci, sestdien uzrunā Pārtikas nodrošinājuma samitā Ukrainā sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA pavēstīja, ka darba vizītes Ukrainā laikā Rinkēvičs piedalījās Holodomora 90. gadadienas atceres pasākumā, otrajā Starptautiskajā pārtikas nodrošinājuma samitā "Graudi no Ukrainas", kā arī tikās ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu un Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku.

FOTO: Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vizīte Ukrainā

Valsts prezidents uzrunā Pārtikas nodrošinājuma samitā nosodīja Krievijas noziedzīgo rīcību Ukrainā, izmantojot badu kā ieroci.

"Holodomora 90.gadadienā mēs godinām Holodomora upurus. Šodien mēs atkal esam liecinieki Krievijas noziegumiem pret Ukrainu un Ukrainas tautu. Krievija atkal izmanto badu kā ieroci, bet šoreiz Ukraina nav viena, tai ir partneru atbalsts," pauda Rinkēvičs.

Valsts prezidents norādīja, ka Krievijas agresijai pret Ukrainu ir globāla ietekme, Ukrainas lauksaimniecības produktu iztrūkumu sevišķi izjūt Globālo dienvidu valstu iedzīvotāji. Tādēļ Valsts prezidents aicināja atbalstīt Ukrainas miera formulu, lai kopīgi sasniegtu pārtikas nodrošinājuma mērķus un risinātu globālo pārtikas krīzi.

Tiekoties ar Ukrainas premjerministru un Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāju, Valsts prezidents apliecināja Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un gatavību to atbalstīt politiski, ekonomiski, finansiāli un militāri tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

"Šonakt mēs piedzīvojām lielāko bezpilotu lidaparātu uzbrukumu Kijivai kopš pilna mēroga karadarbības sākuma. Mums jānodrošina militārais atbalsts Ukrainai, lai palīdzētu ne tikai Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, bet arī aizsargātu civiliedzīvotājus," uzsvēra Rinkēvičs. Valsts prezidents arī pauda atbalstu Eiropas Savienības iestāšanās sarunu sākšanai ar Ukrainu.

Darba vizītes noslēgumā Valsts prezidents tikās ar Latvijas goda konsuliem Ukrainā, kuri sniedz atbalstu humānās palīdzības piegādēs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu