FOTO ⟩ Valsts prezidents apmeklē Rīgas Centrālcietumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdien, 27. novembrī apmeklēja Rīgas Centrālcietuma telpas. 

Prezidentam ir pamatotas bažas par lielo vakanču skaitu Ieslodzījuma vietu pārvaldē *(IeVP). To prezidents atzinis, pirmdien iepazīstoties ar Rīgas Centrālcietuma apstākļiem un IeVP darbību šajā ieslodzījuma vietā, aģentūru LETA informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Cietuma apmeklējuma laikā Valsts prezidents tikās ar IeVP priekšnieku Dmitriju Kaļinu un Rīgas Centrālcietuma priekšnieku Raivi Runci, kuri sniedza ieskatu cietuma darbībā. Pārrunāti jautājumi par ieslodzīto resocializāciju, nepieciešamību pēc atbilstoša atalgojuma IeVP darbiniekiem un lielo vakanču skaitu.

Valsts prezidents norādījis, ka, iepazīstoties ar darba apstākļiem Rīgas Centrālcietumā un darba specifiku, ir pamatotas bažas par lielo vakanču skaitu IeVP. Vienlaikus Rinkēvičs esot novērtējis IeVP izvirzīto attīstības vīziju - laikmetīgi cietumi drošākai sabiedrībai.

Prezidents uzsvēris, ka IeVP īsteno divas visas sabiedrības drošībai būtiskas misijas - sodu izpildi un personas sagatavošanu atbildīgai un aktīvai līdzdalībai sabiedrībā pēc soda izpildes. Efektīva sodu politika nav iespējama bez soda izpildes organizācijas. Rinkēvičs akcentējis, ka šim uzstādījumam ir nepieciešami izglītoti un motivēti darbinieki, atbilstoša infrastruktūra, bet tāpat arī sabiedrības iesaiste kā brīvprātīgā atbalsta sniedzējiem vai sociālajiem uzņēmējiem.

Lai iepazītu IeVP darbinieku darba ikdienu, prezidents apmeklējis Centrālcietuma Dežūrdaļu, Uzņemšanas nodaļu un uzrauga posteni. Savukārt, lai gūtu priekšstatu par ieslodzīto dzīvošanas apstākļiem, Rinkēvičs apmeklēja Īslaicīgās brīvības atņemšanas korpusu un 4.korpusu, kur aplūkoja ieslodzīto kameras, sporta zāli, bibliotēku un citas cietuma telpas, kā arī novērtēja ieslodzīto darba un izglītības iespējas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu