-15 grādi, bieza sniega sega un apledojuši ceļi. 29. novembra rīts Latvijā

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ziemas ainava.
Ziemas ainava. Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdienas rītā Latgalē, Sēlijā un vietām Vidzemē gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -11..-15 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Minētajos reģionos debesis ir lielākoties skaidras. Pārējā valstī ir vairāk mākoņu, gaisa temperatūra -3..-8 grādi. Vietām Dienvidkurzemes piekrastē snieg.

Pārsvarā pūš lēns dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Vietām var veidoties migla un sarma.

Rīgā agrā rītā mākoņains laiks, pūš dienvidu, dienvidaustrumu vējš trīs četri metri sekundē, gaisa temperatūra aptuveni -5 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -5,0 grādiem Alūksnē līdz +1,0 grādam Pāvilostā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 28.novembrī bija +23 grādi Spānijas austrumu piekrastē. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -24 grādi kalnos Norvēģijas dienvidu daļā.

Otrdien Liepājā uzsniguši 17 centimetri sniega

Liepājas novērojumu stacijā sniega biezums pieauga no nepilna centimetra agrā otrdienas rītā līdz 18 centimetriem naktī uz trešdienu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Spēcīgu snigšanu izraisīja no jūras nākoši gubu mākoņi. Šo parādību mēdz dēvēt par "jūras efektu", un tā rodas, aukstam gaisam plūstot pār neaizsalušu jūru.

Arī galvaspilsētā stiprākā snigšana nereti saistīta ar šo parādību, kad auksts gaiss plūst pāri Rīgas līcim, pastiprinot konvekciju un veicinot mākoņu augšanu. Šie mākoņi stiprus nokrišņus parasti sagādā šaurā teritorijā, kas - atkarībā no vēja virziena - var būt gan Kurzemē, gan Zemgalē, gan Vidzemē.

Vietām Dienvidkurzemes piekrastē snigšana turpinās arī trešdienas rītā.

Saskaņā ar LVĢMC datiem Latvijas lielāko daļu klāj 5-19 centimetrus bieza sniega kārta, vietām Zemgalē un piekrastē tā ir plānāka, bet Līvānu novada Rožupē sniega dziļums sasniedz 21 centimetru.

LVĢMC novērojumu stacijās sniega segu mēra ultraskaņas sensors speciāli sagatavotā laukumā. Meteoroloģiskās stacijas parasti atrodas atklātā vietā, un novērojumu punktā vējš nereti nopūš sniegu vai dažkārt izveido kupenu, tādēļ vidējais sniega segas biezums apkārtnē var būtiski atšķirties no tā, kas izmērīts novērojumu stacijā.

LVC: Trešdienas rītā vietām Kurzemē, Vidzemē un valsts centrālajā daļā autoceļi sniegoti un apledo

Trešdienas rītā sniegs un apledojums vietām Kurzemē, Vidzemē un valsts centrālajā daļā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 42 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Tukuma, Talsu, Dobeles un Jelgavas apkārtni.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem, norāda LVC.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu