Decembrī siltumenerģijas tarifi samazināsies četriem komersantiem un pieaugs pieciem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Radiators. Ilustratīvs attēls.
Radiators. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Čīka/LETA

Decembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies četriem komersantiem, savukārt pieciem, kuriem iepriekšējo mēnešos tarifi samazināti, tie atkal nedaudz palielināsies, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Vēl vienam komersantam, kam tarifs nebija pārskatīts vairākus gadus, spēkā stāsies augstāks tarifs.

Zemāki tarifi no šā gada 1.decembra būs Aucē, Bēnē un Lielauces ciemā, kur maksa būs 70,42 eiro par megavatstundu (MWh), Jēkabpilī, kur tarifs būs 61,34 eiro par MWh, Mālpilī tarifs būs 86,22 eiro par MWh un Ventspilī tarifs būs 84,15 eiro par MWh.

Savukārt neliels tarifu pieaugums no 1.decembra gaidāms Iecavā, kur tas būs 59,06 eiro par MWh, Jūrmalā - 89,40 eiro par MWh, Olainē un Pārolaines ciemā tarifs būs 89,70 eiro par MWh, Jaunolainē un Stūnīšos - 89,18 eiro par MWh, Viļānos - 77,94 eiro par MWh, bet Valmierā un Viestura laukumā tarifs būs 74,41 eiro par MWh.

Lielāks kāpums ir Nīcgalē, Naujenē, Kalkūnē un Kalupes ciemā, kur komersantam siltumenerģijas tarifu bija izdevies saglabāt nemainīgu 56,16 eiro par MWh apmērā kopš 2014.gada. No šā gada 1.decembra jaunais tarifs būs 90,85 eiro par MWh.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs norāda, ka kurināmā resursu tirgos būtiskas izmaiņas nav notikušas, vienlaikus, saglabājoties zemai gaisa temperatūrai, energoresursu cenas var pieaugt.

"Iedzīvotājiem Latvijā noteikti jāņem vērā, ka aukstāka laika iestāšanās būs jūtama arī decembrī saņemtajos siltumenerģijas rēķinos saistībā ar lielāku patērēto siltumenerģijas daudzumu apkurei. Līdz ar to arī pie zemākiem tarifiem rēķina apmērs var būt lielāks, salīdzinot ar saņemto rēķinu novembrī," pauž Negribs.

Joprojām saglabājas tendence, ka lielākajai daļai siltumapgādes komersantu tarifi samazinās kurināmā cenu izmaiņu dēļ. Vienlaikus ir arī komersanti, kuriem tarifi palielinās - tas saistīts ar nelielu kurināmā izmaksu kāpumu, salīdzinot ar vasaras mēnešos piemēroto. Savukārt atsevišķās apdzīvotās vietās, kur iepriekšējā apkures sezonā tarifi netika pārskatīti, šobrīd atbilstoši aktuālajām kurināmā cenām aprēķinātie tarifi ir augstāki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu