Latvija paraksta 600 miljonu eiro vērtu līgumu par pretgaisa aizsardzības sistēmas piegādi (1)

LETA
IRIS-T SLM
IRIS-T SLM Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas Aizsardzības ministrija šodien parakstījusi līgumu par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas "IRIS-T" piegādi, vēsta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Ar Vācijas uzņēmuma "Diehl Defence" parakstītā līguma summa ir aptuveni 600 miljoni eiro. Sistēma Latvijai tiks piegādāta 2026.gadā. Līdz tam Latvijai ir jāapmāca personāls un jāpilnveido infrastruktūra, kā arī jāizpilda citi priekšnosacījumi, lai sistēmu piegādes brīdī, Nacionālie bruņotie spēki būtu gatavi tās pilnvērtīgi izmantot un uzturēt.

Šis ir nozīmīgs solis slāņveida pretgaisa aizsardzības veidošanā Latvijas aizsardzībai, uzsver Sprūds.

Latvija un Igaunija kopīgi izvēlējušās iegādāties vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu "IRIS-T", un pagaidām šis būs lielākais militārais iepirkums kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.

Nesen ASV Valsts departaments atbalstījis sešu "Himars" raķešu artilērijas sistēmu pārdošanu Latvijai, un tāpat Latvija iegādāsies arī augstas precizitātes un tālas darbības ATACMS raķetes, oktobra beigās paziņoja Sprūds.

Kopējā sistēmu iegādes summa esot aptuveni 220 miljoni ASV dolāru (193 miljoni eiro).

Līgums par iegādi tikšot parakstīts tuvāko mēnešu laikā. Tas būtiski stiprināšot NBS kaujas spējas un ASV un Latvijas stratēģisko partnerību.

Latvija raķešu artilērijas "Himars" un pretkuģu raķešu sistēmas varētu saņemt 2026./2027.gadā, septembra sākumā žurnālistiem atklāja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Aizsardzības ministrija pagājušā gada rudenī sāka sarunas ar ASV par "Kongsberg Defence & Aerospace" pretkuģu raķešu sistēmu NSM (Naval Strike Missile) iegādi.

Latvijas aizsardzības resoram ir trīs raķešu sistēmu projekti. Tie ir krasta aizsardzība pret kuģiem, vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķešu artilērija.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu