Rīgas pilī atjaunos tradīciju, kuru deviņdesmitajos gados aizsāka Raimonds Pauls

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas pils Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā.
Rīgas pils Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča iniciatīvas 9. decembrī Rīgas pilī tiks atjaunota tradīcija, kad ar koncertu tiks godināti dažādu nozaru cilvēki par savu darbu Latvijā un Latvijai, informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Rinkēvičs atzīmē, ka līdz šim prezidenta amatā viņš ir apmeklējis un viesojies vairākās Latvijas pilsētās un novados. Katrā Latvijas novadā var satikt talantīgus, uzņēmīgus un arī pašaizliedzīgus cilvēkus.

Pēc prezidenta paustā, tie ir Latvijas cilvēki, par kuriem ikdienā mēs daudz nezinām, taču viņi nebaidās darīt, un viņiem arī sanāk. Tas ir sakāms, piemēram, gan par uzņēmējiem novados, gan augsti kvalificētiem speciālistiem slimnīcās, sociālās aprūpes iestādēs, gan talantīgiem pedagogiem Latvijas skolās.

"Tas ir sakāms arī par mūsu radošajiem cilvēkiem, kuri savu mūžu, talantu un intelektu ir veltījuši Latvijas kultūrai. Tādēļ ar muzikālu veltījumu vēlos pateikt paldies par viņu darbu, paveikto un arī viņu pienesumu Latvijai. Jo tieši uz šādiem cilvēkiem turas Latvija,” akcentē Valsts prezidents.

Šādu muzikālu tradīciju Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa laikā aizsāka maestro Raimonds Pauls. Tādēļ 9.decembrī ar Paula mūziku aktiera Andra Keiša izpildījumā un pašu maestro pie klavierēm tiks atjaunota šī muzikālā tradīcija Rīgas pilī.

Kā pirmie klausītāji ir aicinātas tās ģimenes, pie kurām Latvijas novadu apmeklējumu laikā ir viesojies Valsts prezidents Rinkēvičs un kuras nodarbojas ar uzņēmējdarbību Krāslavas, Kuldīgas, Balvu, Ādažu, Talsu un Jēkabpils novadā. Koncertā ir ielūgtas Latvijas kultūras personības, kuras šogad atzīmēja nozīmīgas dzīves jubilejas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu