Eiropas Vingrošanas savienība aizliedz Krievijas un Baltkrievijas vingrotājiem atgriezties sacensībās

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Vingrošanas savienība ("European Gymnastics") piektdien kongresā lēma pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos organizācijas rīkotajās sacensībās.

2022.gada martā pēc Krievijas karadarbības uzsākšanas Ukrainā abu agresorvalstu vingrotājiem tika aizliegts startēt starptautiskajās vingrošanas sacensībās, taču šī gada jūlijā Starptautiskās Vingrošanas federācija (FIG) nolēma ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un viņu atbalstošajam personālam piedalīties FIG sacensībās kā individuālajiem neitrālajiem atlētiem.

Neskatoties uz FIG rekomendācijām, "European Gymnastics" rīkotajās sacensībās Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji joprojām nevarēs sacensties arī neitrālo atlētu statusā.

"Asamblejā tika nobalsots pret Krievijas un Baltkrievijas atlētu atgriešanos oficiālajās "European Gymnastics" sacensībās no 2024.gada 1.janvāra, nesekojot FIG lēmumam," teikts paziņojumā.

Neskatoties uz iespēju startēt noteiktās FIG sacensībās, kurās sportisti var cīnīties par ceļazīmēm uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību 2024.gada olimpiskajās spēlēs vēl jālemj Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu