Polija pārņem NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Polijas iznīcinātāji F-16.
Polijas iznīcinātāji F-16. Foto: AP/Scanpix

Polija piektdien no Spānijas pārņēma NATO patrulēšanas Baltijas valstu gaisa telpā atbalsta misiju no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijas ziemeļrietumos, paziņoja Igaunijas Aizsardzības ministrija.

Polijas Gaisa spēku kontingents misiju Baltijas valstu gaisa telpā veiks ar iznīcinātājiem F-16.

Jau vēstīts, ka NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Zokņu aviobāzes Lietuvā ceturtdien no Itālijas pārņēma Beļģija un Francija.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Krievijai turpinot karu Ukrainā, Baltijas valstīs izvietotie sabiedroto iznīcinātāji ne tikai reaģē uz Krievijas militāro lidaparātu nelikumīgu ielidošanu Baltijas valstu gaisa telpā, bet arī patrulē gaisa telpā Krievijas un Baltkrievijas robežas tuvumā.

Reaģējot uz Krievijas visaptverošo iebrukumu Ukrainā NATO kopš marta ir pastiprinājusi gaisa telpas aizsardzību, palielinājusi karavīru un iznīcinātāju skaitu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu