WSJ: ASV Izraēlai nosūtījušas 100 bumbas bunkuru caursišanai un desmitiem tūkstošu citu ieroču

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Izraēlas karavīri pie Al-Šifas slimnīcas
Izraēlas karavīri pie Al-Šifas slimnīcas Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kopš 7.oktobrī sākās karš Gazas joslā, ASV ir nosūtījušas Izraēlas cīņai pret kaujinieku grupējumu "Hamās" 100 bumbas bunkuru caursišanai un desmitiem tūkstošu citu ieroču, piektdien ziņoja ASV laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ), atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Laikraksts ziņoja, ka Izraēlai ir nosūtītas bunkuru caursišanas bumbas ar kaujas galviņu BLU-109, kas paredzēta betona caursišanai pirms eksplozijas.

Papildu ieroču un munīcijas, tai skaitā apmēram 15 000 bumbu un 57 000 artilērijas šāviņu, piegāde Izraēlai sākās īsi pēc "Hamās" uzbrukuma Izraēlai un vēl turpinās.

ASV, kas apgādāja savu sabiedroto Izraēlu ar ieročiem un munīciju arī pirms šī kara sākuma, iepriekš neizpauda, cik daudz ieroču un cik daudz bunkuru caursišanas bumbu piegādāts Izraēlai.

BLU-109 tika izstrādāta, lai sagrautu bunkurus un citus dziļi izraktus nostiprinātus mērķus, tādus kā tuneļi, ar lielu precizitāti. "Hamās" izveidotu tuneļu tīkls stiepjas simtiem kilometru garumā zem Gazas joslas. Šie tuneļi ne vien nodrošina paslēptuvi, bet arī dod iespēju kaujiniekiem negaidīti izkļūt no pazemes un atkal tajā pazust.

Pēc nedēļu ilga pamiera Gazas joslā piektdienas rītā atsākās karadarbība starp Izraēlu un "Hamās".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu