VIDEO ⟩ Ādažu poligonā mācībās notikusi HIMARS demonstrācija (2)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Šodien Ādažu militārajā poligonā mācībās "Winter Shield 2023" sadarbībā ar ASV sabiedrotajiem notika augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas HIMARS demonstrācija, paziņojumā sociālajos medijos vēsta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Viņš norāda, ka demonstrācija vēlreiz apliecina sabiedroto gatavību Latvijas teritorijā ātri nogādāt jaudīgas kaujas spējas. Turklāt arī Latvijai būšot šādas raķešu artilērijas sistēmas.

Ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Winter Shield 2023" notiek no 21.novembra līdz 3.decembrim.

Kā iepriekš informēja Aizsardzības ministrijā, militārajās mācībās "Winter Shield 2023" piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Amerikas Savienoto Valstu karavīri.

Mācības tiek īstenotas ar mērķi plānot vienību spējas un veikt operācijas, lai uzlabotu vienību integrāciju un savstarpējo savietojamību.

Mācību uzdevumi ir pilnveidot prasmes šķēršļu un mīnu lauku pārvarēšanā, cietušo evakuēšanā, veikt aizsardzības manevrus, kā arī koordinēt netiešās uguns un tuvā gaisa atbalstu. Šogad mācības liels uzsvars likts uz kaujas inženieru spēju stiprināšanu uzdevumu izpildē.

Mācību periodā diennakts gaišajā un tumšajā laikā notiks haubiču, mīnmetēju, granātmetēju, ložmetēju un kājnieku atbalsta ieroču kaujas šaušana. Mācību noslēguma fāzē plānots demonstrēt raķešu sistēmas HIMARS darbību.

Foto: Latvijā ierodas raķešu artilērijas sistēmas "Himars" (2022. gada foto)

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu