Igaunijā skaidro, kāpēc Kallasa neboikotēja COP28 kopbildi ar Lukašenko (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas, Lietuvas un Polijas prezidenti piektdien boikotēja valstu līderu kopējo fotografēšanos Dubaijā notiekošajā ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 28.sesijā (COP28), jo kopbildē piedalījās Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko. Tomēr Igaunijas premjere Kaja Kallasa palika fotogrāfēties. Viņas pārstāvji skaidro, kāpēc tā notika.

"Būtu liekulīgi stāvēt plecu pie pleca ar tās valsts vadītāju, kas kļuva par Krievijas agresijas pret Ukrainu placdarmu, un, it kā nekas nebūtu noticis, apspriest pasaules nākotni un klimata pārmaiņas," norādīts Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas komentārā, ko saņēma aģentūra BNS.

"Baltkrievijas režīms veicina pasaules nākotnes iznīcināšanu un kopā ar Krieviju ir atbildīgs par to, kas notiek Ukrainā, sākot no cilvēku upuriem un beidzot ar katastrofālo ietekmi uz vidi," uzsvēra Nauseda.

"To sauc par "ģimenes foto". Lukašenko nepieder pie ģimenes, kuras daļa mēs vēlamies būt," viņš piebilda.

Lukašenko dēļ kopējo fotografēšanos boikotēja arī Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs un Polijas prezidents Andžejs Duda.

Atbildot uz jautājumu, vai Rinkēvičs boikotējis kopbildes uzņemšanu, prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA apstiprināja šādu faktu.

Igaunijas valdības pārstāvji skaidro Kallasas fotogrāfēšanos 

Igaunijas premjerministre piedalījās kopīgajā fotosesijā, tāpēc viņa redzama vienā fotogrāfijā ar Baltkrievijas diktatoru.

Igaunijas valdības komunikāciju birojs igauņu raidsabiedrībai ERR norādīja, ka Kallasa nebija plānojusi fotogrāfēties ar Baltkrievijas vadoni, taču loģistikas sarežģītības dēļ, kas raksturīga tik lielam pasākumam, izrādījās citādi.

COP28 organizatori valstu vadītājiem bija rezervējuši vietas pirmajās rindās, bet premjerministriem - aizmugurējās rindās.

"Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas līderi nolēma nedoties uz kopējo fotosesiju, ja izrādītos, ka fotografēšanā piedalīsies arī Aleksandrs Lukašenko. Viņi visi kopā devās uz fotosesiju, bet Lukašenko sākumā nebija klāt," sacīja valdības komunikācijas biroja pārstāvis.

"Kad valsts un valdības vadītāji jau bija sarindojušies fotosesijā, parādījās Baltkrievijas prezidents. Latvijas, Lietuvas un Polijas prezidenti, kas stāvēja pirmajā rindā, redzēja Lukašenko ierodamies un aizgāja. Igaunijas premjerministre, viena no aptuveni 150 valstu un valdību vadītājiem, kas stāvēja pēdējā rindā, neredzēja Lukašenko ierašanos un viņa kolēģu aiziešanu, tāpēc netīšām tika nofotografēta."

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu