VIDEO Austrumu slimnīcas ārste par pacienta radinieces uzbrukumu prasa 8000 eiro kompensāciju

Foto: Ekrānuzņēmums no LTV sižeta

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārste par kāda pacienta radinieces uzbrukumu prasa 8000 eiro nodarītā kaitējuma kompensāciju, vēsta Latvijas Televīzija.

Mediķes advokāts Jānis Davidovičs pastāstīja, ka viņa kliente arī prasa lietu par uzbrukumu pārkvalificēt no administratīvā pārkāpuma procesa par kriminālprocesu. Tā kā ārstei uzbrukts darba vietā, pildot darba pienākumus un miesas bojājumi nodarīti tīši, cietušās ārstes advokāts ar slimnīcas atbalstu vērsies policijā ar lūgumu administratīvo pārkāpumu procesu pārkvalificēt par kriminālprocesu.

Valsts policijas pārstāve raidījumā vēstīja, ka cietušajai ir nozīmēta ekspertīze un tiek gaidīti tās rezultāti. Gadījumā, ja miesas bojājumi izrādīsies smagāki, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

LETA jau ziņoja, ka Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par kāda pacienta tuvinieces uzbrukumu RAKUS ārstei.

Process sākts par iespējamu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Par šādu nodarījumu likumā paredzēts 210 līdz 500 eiro naudas sods, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Kāda pacienta tuviniece, nepiekrītot ārstu konsīlija lēmumam par pacienta smadzeņu nāvi, tika nodarījusi miesas bojājumus Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas ārstei.

Austrumu slimnīcas pārstāve Ilga Namniece aģentūru LETA informēja, ka pacients ārstniecības iestādē tika nogādāts jau pēc ilgstošiem reanimācijas pasākumiem. Viņam tika turpināti ārstniecības pasākumi un pēc tam veikti visi normatīvajā regulējumā noteiktie diagnostiskie izmeklējumi un ārstu konsīliji, tai skaitā smadzeņu nāves protokola uzsākšanai.

Izrādot agresīvu nepiekrišanu šim ārstu konsīlija lēmumam, pacienta tuvinieces dažādos veidos traucējušas intensīvās terapijas klīnikas darbu, bet galarezultātā viena no viņām uzbrukusi ārstei. Mediķei nodarīti miesas bojājumus un noteikta darba nespēja, bet naktī uz pirmdienu ārstei kļuvis sliktāk un viņa nogādāta slimnīcā.

Gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret slimnīcas ārstniecības un aprūpes personālu vai citiem darbiniekiem, nav retums, bet miesas bojājumu nodarīšana ārstam, kas veic savus darba pienākumus, uzskatāma par ārkārtēju situāciju, atzīst Namniece.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu