Ukrainai nodos vēl septiņus dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Automašīnas
Automašīnas Foto: Shutterstock

Valdība 5. decembrī nolēma bez atlīdzības nodot Ukrainai vēl septiņus dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus.

Automašīnas paredzētas Ukrainas Nacionālajai gvardei, Kijivas apgabala Obuhivas rajona Peregonovkas ciema padomei, Ukrainas Aizsardzības ministrijai un Ukrainas Valsts robežsardzes dienestam.

Ukrainai nododamo septiņu transportlīdzekļu kopējā provizoriskā tirgus vērtība ir 15 148 eiro.

Tostarp Ukrainai paredzēts nodot 2004.gada izlaiduma "Opel Meriva" (provizoriskā tirgus vērtība 1150 eiro), 2005.gada "Audi A6" (2100 eiro), 2010.gada "Mercedes Benz E350" (8250 eiro), 2005.gada "Volkswagen Golf Variant" (1780 eiro), 2002.gada "Volvo S60" (190 eiro), 2003.gada "Volkswagen Passat Variant" (182 eiro) un 2005.gada "Volvo V50" (1495 eiro).

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam Latvijas valstij piekritīgos transportlīdzekļus var nodot bez atlīdzības Ukrainas valdības īpašumā, lai palīdzētu novērst ar karadarbību Ukrainā saistītās ārkārtējās situācijas sekas un atbalstītu Ukrainas sabiedrību. Šis ir viens no veidiem, kā Latvija palīdz Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Dzērājšoferiem konfiscēto transportlīdzekļu nodošanā Ukrainai Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbojas ar biedrību "Agendum", kas ar tā dēvētā "Tviterkonvoja" palīdzību nodrošinās auto nogādāšanu Ukrainā un nodošanu Ukrainas valdības institūcijām, veicot visas nepieciešamās darbības un sedzot visus saistītos izdevumus.

Biedrība "Agendum" no dažādām Ukrainas valdības institūcijām saņem palīdzības sniegšanas lūgumus par transportlīdzekļu nepieciešamību. VID sniedza biedrībai aktuālu valstij piekritīgo transportlīdzekļu sarakstu, ko biedrība izvērtēja atbilstoši saņemtajiem palīdzības sniegšanas lūgumiem. VID biedrībai izvērtēšanai piedāvā automašīnas, kas ir braukšanas kārtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu