Pēc Džonsona traģiskās nāves kakla sargi IIHF mačos būs obligāti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: AFP / Scanpix

Visa līmeņa Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rīkotajās sacensībās hokejistiem būs obligāti jāvelk kakla sargi, pirmdien pavēstīja IIHF.

Organizācija pieņēmusi šādu lēmumu pēc tam, kad oktobra beigās Lielbritānijas hokeja līgas (EIHL) Izaicinājuma kausa spēlē ar Šefīldas "Steelers" 35.minūtē pretinieku hokejists ar slidu trāpīja Ādamam Džonsonam pa kaklu. Džonsonam tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā. Dienu vēlāk "Steelers" paziņoja par hokejista nāvi.

Šobrīd vēl nav skaidrs, kad pieņemtais noteikums stāsies spēka, jo tas esot atkarīgs no tā, cik drīz nepieciešamais kakla sargu daudzums būs pieejams visiem hokejistiem.

Kakla sargi arī būs obligāti olimpiskajās spēlēs, kā arī gan vīriešu, gan sieviešu pasaules čempionātos, taču IIHF nevar ietekmēt profesionālo līgu noteikumus attiecībā pret kakla sargiem.

Kamēr vairāku valstu čempionātos kakla sargi ir kļuvuši par obligātu prasību, Nacionālajā hokeja līgā (NHL) tas vēl nav obligāti. Lai arī NHL kakla sargi kļūtu par obligātu prasību, būtu jāpanāk vienošanās starp līgas vadību un Spēlētāju asociāciju.

Zviedrijā un Somijā kakla sargi ir obligāti kopš pagājušā gadsimta beigām, kamēr neilgi pēc Džonsona nāves tāds pats lēmums tika pieņemts Vācijā un arī EIHL, liekot visiem spēlētājiem Anglijā valkāt kakla sargus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu