Izraēla likvidējusi pusi no "Hamās" bataljonu komandieriem. Nogalināts arī Libānas karavīrs

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Izraēlas armija gaisa un sauszemes operācijās Gazas joslā ir nogalinājusi apmēram pusi no visiem grupējuma "Hamās" bataljonu komandieriem, otrdienas vakarā preses konferencē paziņoja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu. Savukārt Libānas armija ziņo, ka Izraēlas bruņotajiem spēkiem apšaudot Libānas armijas posteni pie abu valstu robežas, otrdien tika nogalināts viens Libānas karavīrs.

Izraēlas armija gaisa un sauszemes operācijās Gazas joslā ir nogalinājusi apmēram pusi no visiem grupējuma "Hamās" bataljonu komandieriem, otrdienas vakarā preses konferencē paziņoja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Izraēlas armija pieņem, ka kaujās Gazas joslā piedalās pavisam 24 "Hamās" bataljoni ar apmēram 1000 kaujiniekiem katrā.

Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants tajā pašā preses konferencē sacīja, ka drīz vairs nebūs neviena "Hamās" bataljona, kas radītu draudus Izraēlai. Viņš arī pateica, ka "Hamās" pakāpeniski zaudē kontroli pār Gazas joslu.

"Mēs neaizmirsīsim un nepiedosim," sacīja Netanjahu, atgādinot par "Hamās" teroristu 7.oktobrī sarīkoto uzbrukumu Izraēlai.

Izraēlas premjers arī kritizēja cilvēktiesību organizācijas un ANO par to, ka tās nav izteikušās par "Hamās" seksuālajiem noziegumiem pret sievietēm. Viņš sacīja, ka, iepriekš tiekoties ar atbrīvotajiem ķīlniekiem un viņu radiniekiem, dzirdējis par šausminošiem izvarošanas gadījumiem.

Arī glābšanas dienesti un aculiecinieki ir ziņojuši par brutāliem seksuālas vardarbības aktiem pret sievietēm un meitenēm 7.oktobrī notikušā teroristu uzbrukuma laikā.

Savukārt Libānas karavīra bojāeja Izraēlas armijas triecienā ir pirmais šāds nāves gadījums kopš uz abu valstu robežas sākās apšaudes pēc kara izcelšanās 7.oktobrī starp Izraēlu un "Hamās". Šajās apšaudēs pārsvarā ir iesaistīts Libānas šiītu kaujinieku grupējums "Hizbollah", kuru atbalsta Irāna.

"Armijas pozīciju (..) Adaisas rajonā bombardēja ienaidnieks Izraēla, izraisot viena karavīra mocekļa nāvi un vēl trīs ievainojot," teikts Libānas armijas paziņojumā.

Izraēlas armija sociālajā tīklā "X" pavēstīja, ka uzbrukusi "Hizbollah" pozīcijai, cenšoties "likvidēt nenovēršamus draudus".

"Libānas Bruņotie spēki nebija šī trieciena mērķis," paziņoja Izraēlas Aizsardzības spēki, piebilstot, ka tie izsaka nožēlu par šo incidentu.

Vēlāk otrdien Izraēlas veiktā artilērijas apšaudē tika nogalināts sīriešu strādnieks, trāpot vistu fermai Libānā, kur viņš strādāja, vēstīja Libānas Nacionālā ziņu aģentūra un vietējā amatpersona.

Izraēla veica artilērijas apšaudi un gaisa triecienus Dienvidlibānā, savukārt "Hizbollah" uzņēmās atbildību par uzbrukumiem Izraēlas pozīcijām.

Kopš oktobra Libānas pusē ir nogalināti vairāk nekā 110 cilvēku - galvenokārt "Hizbollah" kaujinieki un vairāk nekā 10 civiliedzīvotāji, liecina ziņu aģentūras AFP apkopoti dati.

Izraēla paziņojusi par sešu tās karavīru un trīs izraēliešu civiliedzīvotāju nāvi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu