Līdzšinējais Latvijas atbalsts Ukrainai – aptuveni 587 miljoni eiro

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas un Ukrainas karogi Ministru kabinetā.
Latvijas un Ukrainas karogi Ministru kabinetā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvija turpinās praktiski stiprināt Ukrainas aizsardzības spējas, uzsvērusi Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), trešdien tiekoties ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kutsevolu, informēja premjeres preses sekretārs Aleksis Zoldners.

Latvija atbalstīs Ukrainu ar nepieciešamo bruņojumu, ekipējumu un apmācībām. Iestājoties ziemai, Latvija sniedz praktisku atbalstu Ukrainai arī enerģētikas jomā.

Līdzšinējais Latvijas atbalsts Ukrainai ir aptuveni 587 miljoni eiro, informē Zoldners.

Kā norādījusi Ministru prezidente, Ukrainas tautu aktīvi atbalsta ne tikai valdība, bet visa Latvijas sabiedrība. Viņa pateicas ikvienam iedzīvotājam, kurš turpina sniegt atbalstu Ukrainai un ukraiņiem, neskatoties uz to, ka ir kara 651.diena.

Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu arī starptautiski - gan Eiropas Savienībā (ES), gan NATO, gan globālā mērogā, solījusi Siliņa. Gaidāmajā Eiropadomes sanāksmē decembrī Latvija atbalstīs Eiropas Komisijas rekomendāciju uzsākt sarunas ar Ukrainu par iestāšanos ES, kā arī iestāsies par ES finanšu atbalsta Ukrainai turpināšanu.

Siliņa atkārtoti apliecinājusi Latvijas nostāju, ka Krievijai nekavējoties ir jāizbeidz tās agresija pret Ukrainu un Krievijas karaspēkam ir jāizvācas no Ukrainas starptautiski atzītās teritorijas.

Premjere ar vētsnieku pārrunāja arī Latvijas un Ukrainas sadarbības aktualitātes, iezīmējot plānus 2024.gadā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu