ASV nosūtīs Ukrainai militāro palīdzību 175 miljonu dolāru vērtībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV prezidents Džo Baidens un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis
ASV prezidents Džo Baidens un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Foto: SUSAN WALSH/AFP

ASV nosūtīs Ukrainai militāru palīdzību 175 miljonu ASV dolāru vērtībā, tai skaitā vadāmās raķetes Augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām (HIMARS), pretbruņu sistēmas un ātrdarbīgas pretradiācijas raķetes, 6. decembrī paziņoja Pentagons un Valsts departaments.

Šī kārtējā palīdzība tiks nosūtīta laikā, kad ASV Kongress nespēj pieņemt likumu, kas nodrošinātu jaunu palīdzību Ukrainai tās cīņā pret Krieviju, kā arī finanšu līdzekļus Izraēlai tās karā pret "Hamās". ASV prezidenta Džo Baidena administrācija atzīst, ka finansējums Ukrainai izsīkst, tāpēc Pentagona sūtītās ieroču un cita militārā aprīkojuma paketes pēdējos mēnešos ir kļuvušas mazākas.

Ja Kongress neapstiprinās papildu finansējumu, "šī būs viena no pēdējām drošības atbalsta paketēm, ko mēs varam sniegt Ukrainai", paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Kārtējā bruņojuma pakete Ukrainai tiks nodrošināta uz prezidenta pilnvaru pamata, kas ļauj paņemt ieročus no pastāvošajām ASV rezervēm un tos ātri nosūtīt uz kara fronti.

Šajā paketē būs iekļautas arī pretgaisa aizsardzības raķetes AIM-9M un AIM-7, artilērijas šāviņi, aprīkojuma vilcējmašīnas, demontāžas munīcija, citas raķetes un vairāk nekā četri miljoni munīcijas vienību.

Kopš 2022.gada februārī sākās Krievijas pilna apjoma iebrukums Ukrainā, ASV ir sniegušas drošības atbalstu Ukrainai vairāk nekā 44 miljardu dolāru vērtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu