"Noteikti gribu cīnīties par medaļām." Perspektīvā kamaniņu braucēja Vītola par jauno sezonu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Elīna Ieva Vītola
Elīna Ieva Vītola Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola sarunā ar ziņu aģentūru LETA norādījusi, ka mērķis šosezon ir cīņa par medaļām.

Par progresu startā liecina gan rezultāti Prezidenta kausā starta rāvienos, kur Vītola pirms gada bija trešā, bet šogad uzvarēja, gan Leikplesidas trasē ASV pirms sezonas sākuma notikušās sacensības starta rāvienos, kur uzvarēja cita Latvijas kamaniņu braucēja Sigita Bērziņa, bet otrā bija Vītola.

"Noteikti esmu progresējusi starta tehnikā. Arī, raujot startu trasē, jūtu manāmu uzlabojumu. Arī Prezidenta kausā starta rāvienos rudenī uzlaboju savu rekordu. Trasē jūtos labi, šobrīd liekas, ka viss ir uz pareizās nots," pirms sezonas optimistiski noskaņota ir kamaniņu braucēja, kurai šīs būs pirmās sacensības Leikplesidas trasē.

"Būs interesanti, kā veiksies ar adaptāciju un trases iepazīšanu, vai sadraudzēšos ar to, vai nē," saka sportiste, kura noliedz, ka viņai kāda trase būtu mīļāka par citām.

"Man nav tādas mīļākās trases. Necenšos kādu trasi izcelt. Vienkārši braucu un cenšos visas trases piebraukt tik labi, cik varu, lai visās trasēs varu sasniegt savu labāko rezultātu," uzsver Vītola.

"Noteikti gribu cīnīties par medaļām, jo es jūtu, ka to varu. Tikai ir jānobrauc savi braucieni, un augstvērtīgs rezultāts neizpaliks," pārliecināta ir sportiste.

Latvijas izlasē sieviešu vieniniekos nav izteiktas līderes, un katrās sacensībās Vītola, Bērziņa un Kendija Aparjode var mainīties vietām. Turklāt šogad pie pieaugušajiem vismaz sezonas sākumā brauks Frančeska Bona.

"Kur var būt vēl labāk? Ir stimuls trenēties, atdoties kamaniņu braukšanai un darīt visu, lai būtu vēl labāka," par konkurenci saka kamaniņu braucēja.

Sezonu viņa uzsāks ar savām pagājušā gada kamanām, kurās jūtas ļoti ērti, bet kamanām ir jaunas slidas un jauni aptecētāji. Ar jauno tehniku jau ir iemēģināta arī pasaules čempionāta trase Altenbergā.

"Rezultāti ir labi," kodolīgi komentē Vītola.

Viņa pieļauj domu, ka, ja būs labi rezultāti, ar šīm pašām kamanām viņa var braukt arī olimpiskajās spēlēs Itālijā.

Tomēr viņa uzsver, ka visticamāk tā nebūs, jo treneri, tai skaitā Mārtiņš Rubenis daudz strādā pie tehnikas, lai uzlabotu aerodinamiku.

Vītola iepriekšējā sezonā vieniniekos bija otrā Siguldas pirmajā Pasaules kausa posmā, trešā - Eiropas čempionātā Siguldā, kā arī visas četras reizes bija Latvijas komandu stafetes sastāvā, kas divreiz uzvarēja Pasaules kausa posmos, tai skaitā Eiropas meistarsacīkstēs, pa reizei ieņemot otro un trešo vietu un Pasaules kausa kopvērtējumā komandu stafetē finišējot otrajā vietā.

Ņemot vērā sekmīgos startus iepriekšējās sezonas pēdējos trijos Pasaules kausa posmos, tikai Bonai ceturtdien būs jāpiedalās Nāciju kausa izcīņā, kas ir kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam.

Pārējie Latvijas pārstāvji - Vītola, Aparjode, Bērziņa, Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna - jau ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā.

Latvijas izlase uz Ameriku devās 27.novembrī.

Pasaules kausa sezona sāksies ar posmu ASV trasē Leikplesidā, kas notiks no 7. līdz 9.decembrim, turpināsies pēc nedēļas Kanādas trasē Vistlerā, bet pēdējie divi no Pasaules kausa posmiem februāra beigās un marta sākumā notiks Siguldā.

Eiropas čempionāts no 12. līdz 14.janvārim notiks Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules čempionāts no 26. līdz 28.janvārim norisināsies Vācijas trasē Altenbergā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu