Advokāts Navaļnija kolonijā netiek ielaists jau otro dienu. Politiķis neieradās tiesas sēdē

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs
Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs Foto: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija advokātam atkal aizliegts tikties ar viņu. Par to paziņojusi politiķa preses sekretāre Kira Jarmiša, vēsta medijs "Meduza".

Viņa vēsta: "Šodien, tāpat kā vakar, advokāts visu dienu gaidīja kolonijā. Viņam tikko tika liegta vizīte, jo "darba diena ir beigusies". Mēs nezinām, kas notiek ar Alekseju un kur viņš šobrīd atrodas."

Politiķa līdzgaitnieki arī ziņoja, ka Navaļnijs 7.decembrī attālināti nepievienojās videozvanam, kas saistīts ar tiesas procesu.

"Aleksejs Navaļnijs netika pievienots sanāksmei, izmantojot video saiti. Šodien viņam bija paredzētas trīs tiesas prāvas par prasībām pret koloniju," teikts Navaļnija līdzgaitnieku ierakstā.

Kā ziņots 1. decembrī, pret ieslodzīto Krievijas opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju ierosināta jauna krimināllieta, teikts Navaļnija "Telegram" kanālā.

Navaļnijs esot saņēmis vēstuli no Izmeklēšanas komitejas, kurā teikts, ka pret viņu ierosināta krimināllieta par vandalismu.

Pagaidām gan nav skaidrs, kādā tieši nodarījumā Navaļnijs tiek apsūdzēts.

Saskaņā ar attiecīgu krimināllikuma pantu Navaļnijam var tikt piespriesta brīvības ierobežošana vai cietumsods līdz pat trīs gadiem, vai arī piespiedu darbs.

Navaļnijs ieslodzījumā atrodas kopš 2021.gada sākuma. Jaunas krimināllietas pret viņu ierosinātas arī laikā, kad viņš jau bija cietumā.

2022.gada augustā Navaļnijam lietā par “ekstrēmismu” tika piespriests 19 gadu cietumsods.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu