Hanters Baidens apsūdzēts par nodokļu nemaksāšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Hanters un Džo Baideni
Hanters un Džo Baideni Foto: Andrew Harnik / AP

ASV prezidenta Džo Baidena dēlam Hanteram Baidenam 7. decembrī tika izvirzītas apsūdzības deviņos punktos par nodokļu nemaksāšanu.

Šogad šī ir otrā reize, kad Hanteram Baidenam izvirza apsūdzības Tieslietu ministrijas īpašais padomnieks Deivids Veiss, kurš galvenokārt izmeklē viņa finanšu un biznesa darījumus ārvalstīs.

Hanters Baidens "iesaistījās četru gadu shēmā, lai nesamaksātu vismaz 1,4 miljonus ASV dolāru federālajos nodokļos, kurus viņš bija parādā par taksācijas gadiem no 2016. līdz 2019.gadam," paziņoja Veiss 56 lappuses garajā apsūdzības rakstā, kas iesniegts ASV apgabaltiesā Kalifornijas štatā.

Baidenam septembrī Delavēras štatā tika izvirzītas federālas apsūdzības par nelikumīgu šaujamieroča iegādi un glabāšanu laikā, kad viņš lietojis narkotikas.

Divas dienas pirms šo apsūdzību izvirzīšanas ASV Pārstāvju palātas spīkers republikānis Kevins Makartijs, pakļaujoties savas partijas labējā spārna spiedienam, deva rīkojumu sākt impīčmenta izmeklēšanu pret prezidentu Džo Baidenu. Makartijs apgalvoja, ka prezidents melojis amerikāņu tautai par sava dēla Hantera ārvalstu biznesa darījumiem laikā, kad Džo Baidens bija viceprezidents.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu