Seši pusaudži Francijas tiesā atzīti par līdzdalībniekiem skolotāja slepkavībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Policija patrulē Parīzē. 2023. gada 17. oktobris.
Policija patrulē Parīzē. 2023. gada 17. oktobris. Foto: MICHEL EULER/AP

Tiesa Francijā 8. decembrī atzina sešus pusaudžus par vainīgiem līdzdalībā skolotāja slepkavībā, kuram radikalizējies islāmists 2020. gadā pie Parīzes nogrieza galvu.

Pusaudžiem tika piespriesti cietumsodi no 14 mēnešiem līdz diviem gadiem, bet visi sodi tika nosacīti atlikti vai mīkstināti un nevienam nebūs jāizcieš cietumsods, teikts nepilngadīgo tiesas spriedumā, kas tika nolasīts publiskā sēdē pēc tiesas procesa aiz slēgtām durvīm.

47 gadus vecais vēstures un ģeogrāfijas skolotājs Samuels Patī bija izmantojis stundā satīras žurnālu "Charlie Hebdo", kurā publicētas pravieša Muhameda karikatūras, lai apspriestu ar skolēniem vārda brīvības likumus Francijā.

Maskavā dzimis čečenu imigrants Abdullahs Anzorovs 2020.gada 16.oktobrī noslepkavoja Patī pie viņa vidusskolas Parīzes piepilsētā Konflānā-Sentonorīnā, viņu sadurot un pēc tam nogriežot galvu.

Policija sašāva slepkavu uzreiz pēc nozieguma izdarīšanas, un viņš vēlāk nomira no gūtajiem ievainojumiem.

Nepilngadīgo tiesā saistībā ar Patī slepkavību notiesātie pusaudži tika apsūdzēti par to, ka novērojuši skolas apkārtni un palīdzējuši slepkavam identificēt skolotāju, par to saņemot naudu.

Juristi, kas pārstāvēja Patī draugus un ģimeni, kritizēja pusaudžiem piespriestos sodus kā pārāk vieglus, kas ir "nepiemēroti" un dod "sliktu signālu".

Pieci no šiem pusaudžiem, kas slepkavības izdarīšanas brīdī bija 14 vai 15 gadus veci, tika tiesāti par noziedzīgu sazvērestību ar nolūku izraisīt vardarbību. Četriem tika piespriesti nosacīti cietumsodi no 14 līdz 18 mēnešiem. Piektajam tika piespriests divu gadu cietumsods, 18 mēnešus nosacīti atliekot un nolemjot, ka atlikušos sešus mēnešus viņam jānēsā elektroniska aproce.

Sestais pusaudzis bija meitene, kas slepkavības laikā bija 13 gadus veca. Viņa tika apsūdzēta par to, ka melīgi apgalvojusi, ka Patī esot lūdzis musulmaņu skolēnus pieteikties un atstāt klasi, pirms viņš parādījis karikatūras. Viņai piespriests 18 mēnešu nosacīts cietumsods.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu