"Mežonība." Valsts prezidents komentē video, kurā tiek apšauti brieži (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Foto: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien, 10. decembrī platformā "X" nācis klajā ar komentāru par sociālajos tīklos publicēto video, kurā redzams, kā Saldus novadā kāds nelabvēlis šauj uz briežiem. 

"Šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu," saistībā ar notikušo teicis prezidents. Saistībā ar incidentu uzsākts kriminālprocess.

Jau ziņots, ka svētdien, 10. decembrī platformā "X" publicēts video, kurā redzams, kā uz kāda autoceļa Saldus novadā no neidentificēta transportlīdzekļa kāda persona pret skrienošām stirnām pavērsusi ieroča stobru un izšāvusi.

To uzfilmējusi kāda aculieciniece, kas kopā ar kādu vīrieti atradusies automašīnā aiz transportlīdzekļa, no kura ierocis pavērsts pret dzīvniekiem. 

Video autore neslēpj savu sašutumu par redzēto. Video redzams, kā brieži skrien pa lauku. Dzīvnieki vēlāk uzskrien uz ceļa automašīnas virzienā, no kuras pret tiem pavērsts ieroča stobrs.

Pēc tam, kad dzīvnieki uzskrējuši uz ceļa, priekšā braucošais auto apstājies un redzams, ka no tā loga rēgojas šaujamieroča stobrs. Ierocis izskatās pēc bises.

Valsts policija platformā "X" informē, ka ir noskaidrota notikuma vieta un iespējamās iesaistītās personas. Uzsākts kriminālprocess. 

Tikmēr Latvijas Mednieku savienība savā "Facebook" profilā uzsver, ka video redzamie apstākļi liecina par rupju normatīvo aktu un medību ētikas normu pārkāpumu.

Mednieku savienība asi nosoda šādu bīstamu un bezatbildīgu rīcību, atzīmējot, ka "mednieku starpā šādām personām nav vietas".

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu