Medijs: Navaļnijs pazudis no cietuma (4)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aleksejs Navaļnijs.
Aleksejs Navaļnijs. Foto: Gregory Stein/shutterstock.com

Prominentā Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija vārds vairs nav redzams IK-6 kolonijas cietumnieku uzskaitē, kur viņš līdz šim ir ticis turēts, ziņo izdevums "The Guardian".

Šo informāciju atklājuši Navaļnija advokāti, kas par viņu neko nav dzirdējuši jau sešas dienas. 

"Mēs pieņemam, ka viņš ir pārvests, un tāpēc cenšamies nokļūt citā kolonijā Vladimiras apgabalā – IK-7 kolonijā. Alekseju, visticamāk, uz to pārvedīs, bet mēs nezinām precīzu vietu, tāpēc tas ir tikai minējums,” sacīja viņa palīdze Kira Jarmiša.

Viņa vēlāk atzīmējusi, ka Navaļnija vārds nav redzams arī IK-7 kolonijas ieslodzīto uzskaitē. "Mēs vēl joprojām nezinām, kur viņš ir," teica Jarmiša.

Jau iepriekš ziņots, ka Navaļnijam pirmdien, 11. decembrī atkal tika liegts attālināti piedalīties tiesas sēdē. 

Kā apgalvo Navaļnija cietumsargi, tas noticis tāpēc, ka kopš 7.decembra ieslodzījuma vietā nav bijis iespējams salabot elektroinstalāciju.

Kopš 6.oktobra pie Navaļnija netiek pielaisti arī advokāti.

Opozīcijas līdera līdzgaitnieki stāsta, ka 8.decembrī viņa advokāts pie kolonijas, kur ieslodzīts Navaļnijs, nostāvējis visu dienu, taču galu galā apmeklējums ticis atteikts.

Politiķim liegta arī videosakaru izmantošana, lai piedalītos tiesas sēdēs, kurās tiek izskatītas viņa prasības pret cietuma administrāciju.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.

Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023.gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu