Olimpiskais čempions Miezis nestartēs Olimpiskajās spēlēs, ja tajās piedalīsies agresorvalstu sportisti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
3x3 basketbolisti Kārlis Lasmanis (no kreisās) un Nauris Miezis
3x3 basketbolisti Kārlis Lasmanis (no kreisās) un Nauris Miezis Foto: Ieva Leiniša/LETA

Olimpiskais čempions Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvā Nauris Miezis nākamgad nestartēs Parīzes olimpiskajās spēlēs, ja tām kā neitrālie atlēti tiks pielaisti Krievijas un Baltkrievijas sportisti, basketbolists pirmdien paziņoja sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījuma "Sporta studija" vadītājiem.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

"Es šo lēmumu neatbalstu. Ja tā tiks lemts, es noteikti būšu tas atlēts, kurš nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs. Tā ir mana nostāja," saka Miezis.

"Man ļoti nepatīk, ka tādās politiskās lietās iesaista atlētus, bet šoreiz mums kaut kas ir jāsaka, un mēs varam te kaut kā nedaudz palīdzēt," saka Miezis.

"Mans viedoklis ir, ka SOK lēmums nav pareizs," uzsver basketbolists.

Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

LETA jau vēstīja, ka jautājumā par 2024.gada Olimpisko spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu