Krūzbergs izcīna 5. vietu Pasaules kausa šorttrekā posmā 1000 metros

Šorttrekists Roberts Krūzbergs.
Šorttrekists Roberts Krūzbergs. Foto: @ISU_Speed/"Twitter"

Latvijas sportists Roberts Krūzbergs sestdien Seulā Pasaules kausa šorttrekā ceturtajā posmā ierindojās piektajā vietā 1000 metru distancē.

1000 metru distances ceturtdaļfinālā Krūzbergs savā slidojumā ierindojās trešajā vietā, taču ar labāko rezultātu trešo vietu ieņēmēju vidū (1:26,361) iekļuva pusfinālā.

Pusfinālā viņš finišēja otrais (1:26,535) aiz kanādieša Stīvena Dibuā, iekļūstot finālā, kur palika pēdējais (1:27,583) piecu sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs viņš izcīnīja uzvaru (1:32,005), bet otrajā kārtā bija otrais savā slidojumā.

Par uzvarētāju kļuva Dibuā, kurš finišēja minūtē un 27,099 sekundēs. Otro vietu ieņēma mājinieks Dehons Hvangs, kurš distancē pavadīja 14 sekundes tūkstošdaļas ilgāk, bet bronzas medaļu 57 sportistu konkurencē nopelnīja uzvarētāja tautietis Paskāls Dions (1:27,302).

Bērziņš 1500 metru pirmās distances pusfinālā krita, ierindojoties 16.vietā 46 sportistu sacensībās.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā viņš ieguva pirmo vietu.

Par uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva mājinieks Dživons Parks, aiz sevis atstājot divus Kanādas sportistus Viljamu Dandžino un Feliksu Ruselu.

Svētdien Bērziņš startēs otras 1500 metru distances pusfinālā, pusfināliem sākoties plkst.7.29 pēc Latvijas laika.

Svētdien sacensības tiešraidē varēs vērot "YouTube" kanālā "Skating ISU".

Pirmie divi posmi norisinājās Monreālā, latviešiem labākos rezultātus uzrādot pirmajā no tiem. Bērziņš izcīnīja trešo vietu 1500 metros, bet Krūzbergs bija ceturtais 1000 metru otrajā distancē. Pagājušajā nedēļā šorttrekisti spēkojās Pekinā, kur Bērziņš izcīnīja ceturto vietu 1500 metru distancē.

Iepriekšējā sezona Krūzbergam un Bērziņam bija labākā viņu karjerās, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē Pasaules kausa sacensībās.

Pasaules kausa sezona noslēgsies februārī ar etapiem Drēzdenē un Gdaņskā. Pasaules čempionāts notiks martā Roterdamā, bet Eiropas meistarsacīkstes iecerētas janvārī Gdaņskā.