VIDEO ⟩ PMLP vadītāja lēš, uz cik Latvijā dzīvojošiem Krievijas pilsoņiem varētu attiekties izraidīšana

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze. Foto: Lita Krone / LETA

Izraidīšana varētu attiekties uz vairāk nekā 1000 Latvijā dzīvojošiem Krievijas pilsoņiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze.

Viņa skaidroja, ka pastāvīgās uzturēšanās atļaujas iesnieguši apmēram 15 500 Krievijas pilsoņu, savukārt termiņuzturēšanās atļaujas pieteikumus iesniedza gandrīz 3000 cilvēku.

Roze pauda, ka apmēram 2200 cilvēku nebija padarījuši nepieciešamos uzdevumus, lai turpinātu uzturēties Latvijā. Tomēr tas vēl neesot galīgais cipars, jo cilvēki vēl turpina iesniegt dokumentus, un PMLP lūgusi Valsts robežsardzei pārbaudīt, vai personas jau nav izceļojušas, par ko informācija varētu būt pieejama vēl šonedēļ.

"Izraidīšana attieksies uz vairāk nekā 1000 cilvēkiem. Redzam, ka daudzi ir, kas nokavēja, mēģināja vēl sakārtot, iesniegt termiņuzturēšanās dokumentus, bet diemžēl mums viņiem jāsaka , ja jābrauc prom, jo uz viņiem neattiecas neviens no likumā norādītajiem punktiem," sacīja Roze.

LETA jau rakstīja, ka PMLP līdz decembra vidum plāno apkopot informāciju par Krievijas pilsoņiem, kuri ir iesnieguši nepieciešamos dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Latvijā un kuri to nav izdarījuši, attiecīgi viņiem valsts jāpamet.

Video: Intervija ar PMLP priekšnieci Mairu Rozi raidījumā "900 sekundes" 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu